2012. május. 06. 12:25 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 06. 12:27 Itthon

Hajléktalan okozhatott tüzet a dömsödi malomban

Valószínűleg egy hajléktalan okozhatta azt a kisebb tüzet, amely egy elhagyatott, romos malomban keletkezett Dömsödön vasárnap délelőtt - közölte a Pest megyei katasztrófavédelem igazgatóhelyettese az MTI-vel.

Szabó János tájékoztatása szerint a tűzoltókat azért riasztották, mert a malomból füst szállt fel, mint utóbb kiderült, a romos épületben magát meghúzó hajléktalan lomjai égtek.

Egyelőre nem tudni, hogy mitől lobbant lángra az 5-8 négyzetméteren, nagy füsttel égő holmi, mert mire oltani kezdték, a hajléktalan eltűnt a helyszínről. A malomépület nem gyulladt ki, személyi sérülés nem történt - tette hozzá Szabó János.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.