2012. május. 03. 20:42 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 03. 20:38 Itthon

Erzsébet-program: kitolták az önrész befizetési határidejét

A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) meghosszabbította az Erzsébet-program szociális üdülési pályázatán támogatást nyert jelentkezők önrészének befizetési határidejét - közölte az alapítvány.

Az önrészt legkésőbb május 25-ig fizethetik be az érintettek. Ez a pályázók esetében 10 ezer forint, a nagycsaládosok gyermekei, illetve a fogyatékossággal élők kísérői után 5 ezer forint.

A nagycsaládosoknál a pályázaton nyertes szülő házastársának az eredetileg meghirdetett 20 ezer forint helyett 10 ezer forintot kell befizetnie. Ezt péntektől online kérvényezhetik az érintettek.   

A befizetést követően, legkésőbb a nyolcadik munkanapon a pályázót azonosító úgynevezett e-szelvény aktiválódik, ezt követően foglalhatják le szállásukat a nyertes pályázók az erzsebetprogram.hu internetes oldalon. A támogatottak több turnushossz és üdülő közül választhatnak.

Az MNÜA visszafizeti az önerőt azoknak, akik az e-szelvény aktiválódását követő 60. napig nem foglalják le üdülésüket. Az önerő visszafizetése kizárólag a program honlapján található formanyomtatvány kitöltésével kérhető.

Az Erzsébet-program 2 milliárd forintos kerettel meghirdetett üdülési pályázatán hetvenötezer nagycsaládos, nyugdíjas, fogyatékos, valamint a szociális szférában dolgozó ember kapott üdülési lehetőséget. Az Erzsébet-program pályázatait az étkezési célú Erzsébet-utalványokból származó bevételből finanszírozzák.

 

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.