Szélhámosságnak nevezte egy nyílt levélben a rezidensek felmondóleveleinek ledarálását Bősze Ferenc ügyvéd, akinél előzőleg letétbe helyezték a nyilatkozatokat. A levél a Veszprémi Naplóban jelent meg – írja a Népszava. A jogász szerint a múlt heti nyilvános ledarálás csak az ügy lejáratására volt alkalmas, és méltatlan Szócska Miklós államtitkár személyéhez. Az ügyvéd állításáról a szerdai Magyar Nemzet is ír.
Bősze Ferenc állítja: március 30-án, 9 óra 16 perckor emailt küldött az államtitkárnak, amelyben tájékoztatta őt, hogy az aznap, 10 órára beharangozott sajtóeseményen nem lesz mit megsemmisíteni, mert továbbra is nála vannak azok a felmondólevelek, amelyeket a Rezidens Szövetség átadott neki megőrzésre - olvasható a Népszavában és a Magyar Nemzetben.
A levél szerint addig egyetlen felmondást benyújtó személy sem kérte ki a dokumentumait - holott múlt pénteken Papp Magor, a Magyar Rezidens Szövetség elnöke és a szervezet három tagja is "jelképesen" bedarálták a sajátjukat Budapesten, a Semmelweis Egyetem Tűzoltó utcai épületében. Bősze Ferenc úgy látja: a sajtóesemény csak az ügy lejáratására volt alkalmas, és méltatlan Szócska Miklós személyéhez.
Papp Magor a Magyar Nemzetnek azt mondta: a félreértésre az adhat okot, hogy nemcsak az ügyvédi irodának lehetett eljuttatni a felmondóleveleket, sokan a szövetségnek adták át a dokumentumot a korábbi országjárásuk idején. A március 30-i sajtóeseményen csak utóbbi papírokat tudták megsemmisíteni az ügyvédi iroda távolmaradása miatt. Az akció a megegyezést szimbolizálta - magyarázta a rezidensszövetség elnöke.
A múlt pénteki akció ünnepélyes zárásaként elsőként Papp Magor, a rezidensszövetség elnöke és a szövetség három tagja darálta le felmondó nyilatkozatát. A rezidensszövetség elnöke akkor azt mondta, hogy a többi, körülbelül 2500 felmondólevelet azok tulajdonosainak kell megsemmisítenie. Jelezte azt is, hogy tovább harcolnak az egészségügyi dolgozók munkakörülményeinek javításáért.
A Magyar Rezidens Szövetségtől tavaly májusban közölték: év végéig tömegesen helyezik ügyvédi letétbe felmondólevelüket, hogy így gyakoroljanak nyomást a kormányra az egészségügyi dolgozók munka- és anyagi körülményeinek rendezése érdekében.
Idén, március 20-án Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter, Szócska Miklós államtitkár és Giró-Szász András kormányszóvivő közös sajtótájékoztatón jelentették be, hogy még ebben az évben csaknem 86 ezer dolgozó alapbérét emelik meg az egészségügyben. Az államtitkár korábban azt ígérte, hogy iratmegsemmisítőt biztosít a felmondólevelek ledarálásához, ha megállapodnak a béremelésről.