Schmitt nem tisztességes és ostoba hülye – véli a Széchenyi-díjas tudós
Radnóti Sándor filozófus, esztéta szerint mára világos, hogy Schmitt Pál nem fogja fel a plágiumügy súlyosságát. Az ELTE tanára úgy véli, a botrány nem az államfőről szól, hanem a magyar közéletről és a politikai erkölcsökről.
Radnóti Sándor a Klubrádió reggeli műsorának vendégeként azt mondta, a Schmitt-ügy azt bizonyítja, hogy valójában mindent meg lehet csinálni az állampolgárokkal. Ezzel együtt elismerte, hogy miközben napokkal ezelőtt még azt hitte, hogy a „legfelsőbb engedélyhez” lehet kötni egyes jobboldali személyek és intézmények hirtelen megvilágosodását, Schmittet támadó állásfoglalását, most már bizonytalan ebben. Tulassay Tivadar lemondását a Semmelweis Egyetem rektori posztjáról pedig jelentős eseménynek tartja. Mértékadó és fiatal jobboldaliak felháborodása és tiltakozása is újszerű jelenség.
Egyelőre megjósolhatatlan, valóban értelmiségi belügy lesz-e a plágiumbotrány. Ha így történne, ahhoz hozzájárulhat, hogy „a mikrofonállványok nem tesznek fel evidens kérdéseket” – itt Radnóti Obersovszky Péter pénteki interjúját bírálta.
A Széchenyi-díjas tudós nem Schmitt-ügynek tartja a történteket. Már csak azért sem, mert a miniszterelnök választotta „a jampecet, aláíró-gépet”, akinek soha semmilyen önálló politikai teljesítménye nem volt. „Most fizet ezért, mert kihullott egy csontváz a szekrényből.”
Radnóti szerint azzal, hogy ez kibukott, „világossá vált, hogy ez az ember nem tisztességes, azzal pedig, ahogyan védi magát, hogy ostoba hülye”. Schmitt egyre inkább el is hiszi, hogy a doktori értekezést ő írta, az ő szellemi tulajdona – értékelte az utóbbi napok elnöki megnyilvánulásait Radnóti Sándor.
Az egyetemi tanár meggyőződése, hogy a kisdoktorit nem is Schmitt írta, hanem valaki más, és az államfő is most tudta meg, milyen is valójában az ő dolgozata.