2012. március. 30. 16:09 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 30. 16:05 Itthon

Államosított iskolák: új igazgatói pályázatot írnak ki

Új pályázatot írnak ki április 15-i határidővel az egyes megyei intézményfenntartó központok kezelésében lévő közoktatási intézmények vezetői feladataira, ez a kiírás azokra az intézményekre vonatkozik, amelyeknél a március 31-én lezáruló pályázati kiírás nem volt eredményes - közölte a közigazgatási tárca pénteken.

A minisztérium közleménye szerint az új pályázati kiírás hamarosan megjelenik a Nemzeti Közigazgatási Intézet honlapján. A korábbi pályázat eredménytelenül zárult Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Pest, Somogy, Szabolcs- Szatmár-Bereg, valamint Zala megyében - közölte a minisztérium.

Mint írták, mivel a megyei közgyűlésektől a Megyei Intézményfenntartó Központokhoz került, közoktatással foglalkozó intézmények vezetői megbízatásai a törvény értelmében március 31-én megszűnnek, az új pályázati kiírás eredményes befejezéséig, de legfeljebb 2012. július 31-éig a közalkalmazotti törvény végrehajtásáról szóló kormányrendelet értelmében ezeknek az intézményeknek a vezetésével megbízható az is, akinek az intézmény vezetésére szóló magasabb vezetői megbízása március 31-én lejárt, vagy a nevelőtestület adott intézménynek megfelelő képzettséggel rendelkező tagja.

Az erről szóló, pénteken megjelenő kormányrendelet arról is rendelkezik, hogy a megyei intézményfenntartó központ által fenntartásra átvett intézmények közül az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervként működő szociális, gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények 2012. április 1-jétől önállóan működő költségvetési szervekké alakulnak át, gazdálkodásukkal összefüggő feladataikat a megyei intézményfenntartó központ veszi át.

 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.