2012. március. 29. 20:11 MTI / hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. március. 30. 00:45 Itthon

MSZP: Schmittről "ezt az egyetlen döntést hozhatta" az egyetem

A Magyar Szocialista Párt örömmel és egyetértéssel fogadta a Semmelweis Egyetem szenátusának határozatát, amely szerint elsöprő többséggel Schmitt Pál doktori címének megvonása mellett döntött.

"Meggyőződésünk, hogy az államfő plágiumának minden kétséget kizáró bebizonyosodása után a testület csupán ezt az egyetlen döntést hozhatta. Bízunk benne, hogy a szenátus által hozott korrekt ítélet a köztársasági elnök pozíciója fölött rendelkező kormánytöbbség tagjait is felelős politikai cselekvésre ösztönzi" - írta közleményében a párt.

Ha nem így lesz, az MSZP továbbra is népszavazást kezdeményez annak eldöntésére, hogy az emberek méltónak találják-e még a jelenlegi államfőt tisztsége betöltésére - tették hozzá.

Schmitt Pál doktori címének visszavételéről csütörtök délután döntött a Semmelweis Egyetem (SE) szenátusa, több mint háromórás ülésén.

Tulassay Tivadar rektor rövid sajtónyilatkozatban azt mondta, a szenátus a Magyar Tudományos Akadémia Tudományetikai Kódexét tartja magára kötelezőnek, amely a jogszabályok betartása mellett a magas szintű, önálló tudományos munkát tekinti elengedhetetlennek. Az SE ennek szellemében elítéli a normák megsértését, és szankcionálja őket - mondta a rektor.

Tulassay szerint a Tényfeltáró Bizottság azért dolgozott két hónapig, mert nehezen lehetett beszerezni a munkához szükséges eredeti forrásokat. Miután a bizottság jelentése megszületett, az SE Réthelyi Miklóshoz továbbította, mert a jogszabályok szerint a miniszter az illetékes dönteni az ügyben. Csakhogy Réthelyi felbontás nélkül visszaküldte a dokumentumot, így a Semmelweis Egyetemnek a saját szabályzata szerint kellett meghoznia a döntést.

A Schmitt Pál plágiumügyével kapcsolatos cikkeink itt olvashatók.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.