Nappali melegedő és népkonyha a pécsi hajléktalanoknak
Új ingatlanba költöztették a pécsi hajléktalanellátó rendszer egyik nappali melegedőjét és a hozzá kapcsolódó népkonyhát, hogy ezzel több rászorulót magasabb minőségben tudjanak kiszolgálni - hangzott el az új létesítmény megnyitásakor szombaton Pécsen.
Jelentősen bővült a város intézményhálózata azzal, hogy a pécsi hajléktalanellátást végző Támasz Alapítvány új ingatlanba költöztette egyik egységét - jelentette be a szervezet elnöke, Fonai László a Névtelen utcai nappali melegedő és népkonyha ünnepélyes megnyitásakor. Az MTI kérdésére elmondta, hogy korábban a belvároshoz ugyan közelebb, de egy veszélyes közlekedési csomópontban és egy rossz állapotban lévő ingatlanban tudták csak működtetni az egyik nappali melegedőjüket és a hozzá kapcsolódó népkonyhát
Az új, kedvezményes tarifa mellett igénybe vett bérlemény azonban modernebb és nagyobb; 150 helyett 200 hajléktalant szolgálhatnak ki benne, a népkonyhát pedig 50 helyett szintén 200-an vehetik igénybe egyszerre. Fonai hozzátette: Pécsen egyre nagyobb az igény a hajléktalanokat kiszolgáló létesítményekre, folyamatosan magas kihasználtság jellemzi őket.
Moór Eszter, a pécsi önkormányzat népjóléti bizottságának elnöke a megnyitón azt mondta, a pécsi ellátórendszer már a mostani fejlesztés előtt is kiterjedt és jó minőségű szolgáltatásokat nyújtott, de kapacitásbeli gondjaik voltak. Most ezen is enyhítenek, és reményei szerint a jövőben is sikerül fejlesztéseket végrehajtaniuk. E létesítmény mellett a szervezet még egy nappali melegedőt működtet Pécsen, abban 150 embert tudnak fogadni. Ott speciális szolgáltatásokat is nyújtanak: állandó orvosi ügyeletet tartanak fenn, fertőtlenítőrészleget, fürdőt, mosodát működtetnek.
A Támasz Alapítvány a baranyai megyeszékhelyen hat helyen működtet népkonyhát, férfi és női átmeneti szállást, ápolóotthont, éjjeli menedékhelyeket. Intézményeiben egyidejűleg több mint félezer hajléktalant tud fogadni. Az utcai szociális munkával együtt a szervezet 1300 hajléktalannal áll kapcsolatban.