Már a Kossuth térhez érkeztek a "Munkát, kenyeret!" elnevezésű tiltakozó menet részvevői, akik korábban gyalog indultak el Miskolcról Budapestre.
A menet résztvevői több mint 200 kilométert gyalogoltak a fővárosig, ahol az Alkotmány utcánál felállított színpadnál ért véget a nyolc napig tartó akciójuk.
A hvg.hu információi szerint a gyaloglókat körülbelül százan várták a színpadnál, ahol a rendezvény a Himnusszal kezdődött meg, majd a gyaloglókat a szervezők felinvitálták a színpadra. Az Éhségmenet résztvevői egyenként elmesélték, miért csatlakoztak a menethez, Tóth Imre, az Éhségmenet elindítója pedig fölemelte azt a hólapátot, amivel elmondása szerint meg akarták alázni Mezőkövesden. A tiltakozók megismételték követeléseiket: munkát, kenyeret és a megélhetéshez méltó bért akarnak. A beszédeket többször félbeszakította a tömeg "Orbán, takarodj!" rigmusokkal.
Gúr Nándor, az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának szocialista elnöke beszédében vérforraló cinizmusnak nevezte mindazt, amit a kormány az elmúlt két évben a kispénzűekkel szemben tett. Idézett Orbán Viktor egy korábbi beszédéből, amelyben a jelenlegi miniszterelnök azt mondta, hogy a mindenkori kormányt le lehet váltani, ha nem a nép érdekében cselekszik. Gúr Nándor - egyetértve ezekkel a szavakkal - úgy fogalmazott, hogy közeleg az idő.
A menetelők bemutattak egy fényképet is, amelyet saját magukról készítettek a 90-es kilométerkőnél, és amelyet elküldtek Göncz Árpád volt köztársasági elnöknek 90. születésnapja alkalmából.
Az Alkotmány utcában a hvg.hu információi szerint körülbelül 3-400-an lehetnek, a helyszínen zsíros kenyeret osztanak a résztvevőknek. A menet szervezőinek beszédét mások mellett Mesterházy Attila MSZP-elnök, Veres János volt pénzügyminiszter és Horváth Csaba, valamint Lendvai Ildikó szocialista politikusok is a helyszínen hallgatták.
A menet tagjait az LMP Bajcsy-Zsilinszky úti központjánál kávéval, teával és szendviccsel fogadta Kukorelly Endre országgyűlési képviselő és Hankó János, az ellenzéki párt országos választmányának tagja.
A demonstráció kevéssel öt óra előtt véget ért, rendbontás nem történt.
Az MSZP elnöke a demonstráció után az MTI-nek elmondta, hogy a szocialisták minden olyan kezdeményezést támogatnak, amely a valódi problémák megoldására hívja fel a figyelmet. Mesterházy Attila hozzátette: a következő hónapokban az ellenzéki párt is sok kezdeményezéssel fog előállni. Az MSZP elnöke szerint Orbán Viktornak ki kellett volna állnia a demonstrálók elé, és a helyszínen kellett volna meggyőznie őket arról, hogy jobb körülmények között élnek, mint a kormányváltás előtt.
Tóth Imre, a menet kezdeményezője és szervezője a Klubrádióban azt mondta, reméli, hogy sikerült felrázniuk az országot ezzel az akcióval, bár úgy vélte, egyelőre nem voltak elegen.
Az Éhségmenet tagjai, illetve a hozzájuk csatlakozók - összesen hozzávetőleg 150 fő - a kora délutáni órákban érkezett meg a fővárosba. A demonstrálókkal szimpatizálók folyamatosan csatlakoztak a menethez, amely így több száz fősre duzzadt. A menet, amelyet rendőrautók kísérnek, az Örs vezér térről a Keleti pályaudvaron, a Blaha Lujza téren, az Astorián és a Deák Ferenc tér érintésével érkezett meg az Alkotmány utcába.
A menettel együtt indult el Ujhelyi István (MSZP), az Országgyűlés alelnöke, Gúr Nándor, az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának szocialista elnöke, valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Alsógagy és Ricse szocialista polgármestere, civilek, munkanélküliek és szimpatizánsok.
A menethez egy nappal később csatlakozott az LMP két szóvivője, Szél Bernadett és Vágó Gábor. A politikusok 12 kilométeren keresztül gyalogoltak a tiltakozókkal, akik mellé a Demokratikus Koalíció is odaállt.