Itthon MTI 2012. február. 12. 15:16

"Elhibázott pártszervezés": visszaszólt a Fidesz az LMP-nek

A Fidesz úgy látja, beigazolódtak korábbi bírálatai, mert az LMP magán viseli az elmúlt másfél év elhibázott pártszervezésének jegyeit - írta közleményében Selmeczi Gabriella. A szóvivő az ellenzéki párt délelőtti közleményére reagált.

Az LMP két politikusa, Ertsey Katalin és Szabó Zsolt azt írták, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által közreadott adatok alapján az LMP úgy látja, beigazolódtak korábbi bírálatai, mert a végtörlesztés magán viseli "az elmúlt másfél év elhibázott kormányzásának jegyeit, világossá válik benne a Fidesz torz társadalom-felfogása".

Selmeczi Gabriella közleményében erre válaszul úgy fogalmaz: a Fidesz azt látja, beigazolódtak korábbi bírálatai, mert az LMP magán viseli "az elmúlt másfél év elhibázott pártszervezésének jegyeit, világossá válik benne az LMP torz önképe, kicsinyes marakodása a pártvezetői posztokon". Eközben az ellenzéki pártnak a magyar emberek számára igazán fontos kérdésekről nincs véleménye, vagy rossz tanácsokat ad - teszi hozzá.

A szóvivő véleménye szerint az LMP eközben "folyamatosan kacérkodik a nyolc évnyi rombolást végrehajtó MSZP-vel és a Gyurcsány-párttal" és "szomorú példája a félresiklott politikai kezdeményezéseknek".

Selmeczi közleményben szólt vissza az LMP-nek
MTI / Földi Imre

Végül leszögezi, hogy továbbra is a Fidesz az egyetlen erő, amely határozott intézkedésekkel megvédi az embereket az eladósodástól, és képes stabil alapokra, növekedési pályára helyezni Magyarországot.

 

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.