2012. február. 10. 18:05 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 10. 19:55 Itthon

Szétfagytak a vízórák Dél-Dunántúlon: a tulajdonos fizet

Több mint háromszáz vízmérő fagyott el a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. szolgáltatási területén az elmúlt napok rendkívül hideg időjárása miatt. A vízmérők cseréjéről a tulajdonosoknak kell gondoskodniuk, a költségek is őket terhelik - közölte a társaság pénteken.

A közlemény szerint a vízórák fagytól való védelme a tulajdonos feladata. Ha ezt nem tette meg, és emiatt az órát le kell cserélni, az a károsultnak 27 ezer forintjába kerül.

A gondatlanság tehát nem csupán kellemetlenséget, de komoly anyagi terhet is jelent a fogyasztóknak - figyelmeztetett a szolgáltató, amelynek közlése szerint, ha a vízmérő mellett a kapcsolódó szerelvények is elfagynak, és emiatt jelentős mennyiségű ivóvíz folyik el a környezetbe, akkor a szokásos havi számla összege a sokszorosára, akár több százezer forintra is rúghat, mivel a szolgáltatott ivóvíz ellenértékét ilyen esetben is ki kell fizetni.

A DRV tájékoztatása szerint az elmúlt héten két-háromszorosára nőtt a hibabejelentések száma.

Mivel a bejelentők többsége az ingatlanokat folyamatosan használó állandó fogyasztó, így feltételezhető, hogy a nyaralótulajdonosok még nem is szembesültek az esetleges problémákkal - írták.

A házi vezetékhálózatokon bekövetkezett problémák ellenére a DRV Zrt. folyamatosan biztosítja az ivóvízellátást, az elfagyott mérőket a hibabejelentést követően szakembereik kicserélik - olvasható a közleményben, amelyben arról is tájékoztatnak, hogy a lakossági vízmérők cseréjének költsége február első hetében összességében meghaladta a 8 millió forintot.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?