Itthon MTI 2012. január. 18. 18:13

A Médiatanács konkrét kérdésekre vár

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa továbbra is várja Neelie Kroes uniós biztos, valamint az általa alapított sajtószabadsággal foglalkozó munkacsoport konkrét kérdéseit a magyar médiapluralizmus helyzetével, a magyar rádiós frekvenciák pályáztatásának gyakorlatával kapcsolatban - közölte a hatóság szóvivői irodája szerdán.

Az NMHH a közleményében arra reagált, hogy az Európai Bizottság médiaügyekben illetékes alelnöke az éjjel Navracsics Tibor miniszterelnök-helyetteshez, közigazgatási és igazságügyi miniszterhez írt levelében erősítette meg a médiapluralizmus és -szabadság magyarországi helyzetével kapcsolatos aggodalmait.

Neelie Kroes digitális és médiaügyekkel foglalkozó biztos szóvivője, Ryan Heath mintegy két héttel ezelőtt jelentette be, hogy az Európai Bizottság sajtószabadsággal foglalkozó munkacsoportjának január 25-ei ülésén témaként merülhet fel a magyar médiapluralizmus helyzete, az Alkotmánybíróság médiaszabályozással kapcsolatos döntései, illetve a magyar rádiós frekvenciák pályáztatásának gyakorlata - olvasható az NMHH közleményében, hozzátéve, hogy a szóvivő a szerdai, brüsszeli tájékoztatóján ismét megerősítette: a közelgő ülésen e témák kerülhetnek napirendre.

MTI / Manek Attila

Mint írják, a médiatanács már két héttel ezelőtt konzultációt kezdeményezett a munkacsoporttal annak érdekében, hogy a bizottság tagjai még soros ülésük előtt első kézből, a leghitelesebben tájékozódhassanak az őket érdeklő kérdésekben. Az NMHH a kérdéses témákban tájékoztató anyagokkal is segítette a munkacsoportot, abban bízva, hogy a hiteles információkkal sikerül eloszlatni az aggodalmakat. "Ugyanakkor a hatóság a mai napig egyetlen konkrét kérdést sem kapott a munkacsoport részéről" - közölte az NMHH.

Neelie Kroes leveléről szóvivője, Ryan Heath számolt be. Közlése szerint Kroes hangsúlyozni kívánta, hogy a médiaszabadság és médiapluralizmus "nem csupán az uniós és a nemzeti jog technikailag helyes alkalmazását jelenti, hanem - ami ennél fontosabb - ezeknek az alapvető elveknek a gyakorlati alkalmazását és előmozdítását".

A levélre reagálta a magyar kormányzati kommunikációért felelős államtitkár is. Kovács Zoltán szerint a magyar médiaszabályozás a hazai körülményekhez igazodik, de ha "a megfelelő jogi fórumokon orvosolni kell", megteszik. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az alapelvekben nincs vitájuk az EU-val.

Hirdetés
Címkék
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.