Itthon hvg.hu 2012. január. 12. 08:55

Heti Válasz: Bajnai amerikai kapcsolata

Bajnai Gordon Haza és Haladás Alapítványát a Hillary Clinton háttéragytrösztjének mondott Center for American Progress szponzorálja - írja a Heti Válasz legfrissebb száma.

A Bajnai-féle műhely, a Haza és Haladás Alapítvány a kezdetektől az Egyesült Államok Demokrata Pártjához húzó baloldali-liberális agytröszt, a Center for American Progress (CAP) partneri támogatását élvezi - írja a legfrissebb Heti Válasz. A CAP-ot a tengeren túl a Clinton család, illetve az Orbán-bírálatban aktív Hillary Clinton külügyminiszter szellemi hátországaként szokták lefesteni – leginkább azért, mert fontosabb vezetői egykor Bill Clinton elnöki tanácsadóiként vétették észre magukat - írja a lap.

A 2003-as alapítású CAP ötletgazdája Soros György magyar származású pénzember volt, s noha a szervezet gazdálkodásáról keveset tudni, annyi bizonyos, hogy Soros, illetve Herbert és Marion Sandler multimilliomos házaspár is a főszponzorok között van - számol be a Heti Válasz.

Bajnai Gordon és Barack Obama
MTI - Soós Lajos

Mint megírtuk: a volt miniszterelnök a Haza és Haladás blogján jelentetett meg egy hosszú elemző írást hétfőn. "Szétvert demokrácia, államcsőd felé sodródó gazdaság, szétszakadó társadalom és Európából kifelé haladó Magyarország" - értékeli az Orbán-kormány eddigi teljesítményét. Az írás szerint Magyarország pályáját "radikális irányváltással módosítani kell, mégpedig késlekedés nélkül". Az írásban Bajnai a kormányváltás lehetséges forgatókönyveit vázolja fel, illetve a jelenlegi ellenzéki erők együttműködésének esélyeit is latolgatja.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.