L. Simont megvárakoztatták, írásban fordult a miniszterhez
Írásbeli kérdést intézett a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) vezetőjéhez a fideszes L. Simon László, miután megvárakoztatták a minisztérium portáján - írja a Népszabadság. A kulturális bizottság vezetője szerint ehhez a belépéshez képviselői igazolványa is elegendő.
Nem háborodott fel, csak elvárná kormányától, hogy a törvényeket betartsa - nyilatkozta a fideszes L. Simon László a Népszabadságnak az után, hogy írásbeli kérdést intézett Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás-miniszterhez, amelyben azt tudakolja, hogy miért nem lehet a Nefmi épületébe képviselői igazolvánnyal bejutni. A napilap szerint a kulturális bizottságot vezető L. Simont a minisztérium portáján megvárakoztatták. A képviselő kérdésében a képviselők jogállásáról szóló törvényre hivatkozva azt írja, hogy a képviselői igazolvány az államigazgatás valamennyi szervéhez belépésre jogosítana, ám a Nefminél - más minisztériumokkal ellentétben - csak előzetes bejelentkezéssel lehet bejutni. A megszólított Réthelyi Miklós arra hivatkozott, hogy a beléptetést a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság végzi, és regisztráció nélkül csak az állami vezetői igazolvány felmutatóit engedik be.
Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.