2012. január. 10. 09:01 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 10. 12:36 Itthon

2014 után "akár az ördöggel is hajlandó szövetkezni" az LMP

Az LMP nem hajlandó választási együttműködésre, önálló pólusképző erőként úgy kívánja leváltani a Fidesz-KDNP-szövetséget 2014-ben, hogy semmiféle rehabilitációban nem kívánja részesíteni azt kurzust, amely nagy mértékben előidézője a Fidesz kétharmados többségének - mondta az ellenzéki párt frakcióvezetője az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában, kedden.

Schiffer András úgy fogalmazott, az LMP azok számára kíván alternatíva lenni, akik úgy akarják elküldeni az "Orbán-rendszert", hogy közben nem sírják vissza az MSZP-t sem.

Mint mondta, a 2014-es parlamenti választások után viszont az LMP "akár az ördöggel is hajlandó szövetkezni" annak érdekében, hogy létrejöjjön egy kétharmados többség az alkotmányosság visszaállítása érdekében. Itt partnerként számítunk egyébként a mai kormánypárti szövetséghez tartozó képviselőkre is - jegyezte meg Schiffer András.

Tóbiás József erre úgy reagált: a Magyar Szocialista Párt nem ajánlott választási szövetséget az LMP-nek. Közlése szerint pártja mindig nyitott lesz az ellenzéki erők összefogására, s "partnerséget ajánl egy demokratikus, igazságos és szolidáris IV. Köztársaság barátainak, támogatóinak, azoknak, akik közül sokan 2012. január 2-án egy világos összefogás eredményeként az Operaház előtt demonstráltak".

A szocialista frakcióvezető-helyettes ugyanakkor hangsúlyozta: az MSZP az ”ördöggel”, azaz a Jobbikkal nem tud elképzelni sem most, sem a választások előtt, sem azt követően semmilyen ”szövetséget”.

Úgy fogalmazott: "azt látjuk, hogy Orbán rendszerében a szélsőjobboldali párt kiválóan érzi magát, ugyanis egy Jobbik által megvalósuló fasisztoid állam víziójának, a mai rezsim már nemcsak az előszobája, hanem a nappalija, s félő, hogy ha érdekeik 2014-et követően egybeesnek, a hálószobát is közösen fedezik fel".

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.