A Fidesz-frakció csakis egy olyan rendkívüli parlamenti ülés összehívását támogatná, amelyen a szocialisták tételesen elszámolnának arról, "hogyan és miért adósították el az országot" - közölte a Fidesz frakcióigazgatója kedden. Az LMP is feltételekhez - például az "elkúrtuk adó" napirendre vételéhez - kötötte a csatlakozást az MSZP nemrég felvetett javaslatához, hogy hívjanak össze rendkívüli parlamenti ülést a bankbetétek garantálásáról.
A Fidesz képviselőcsoportja nem asszisztál a szocialisták "pánikkeltő, az országot lejárató, a választói akaratot semmibe vevő, csakis az MSZP-s érdekek mentén szerveződő" kampányához - írta közleményében Balla György.
Az MSZP a napokban közölte, hogy kezdeményezte az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását január 16-ára azzal a céllal, hogy "törvény erejével garantálják" a bankbetétek biztonságát.
A Fidesz frakcióigazgatója ma közölte, a kormánypárti frakció képviselői csakis egy olyan rendkívüli parlamenti ülés összehívását támogatnák, amelyen a szocialisták "végre tételesen elszámolnának arról, hogyan és miért adósították el az országot; egy olyan ülésen, ahol ezek az MSZP-s hibák és tudatos, rossz intézkedések nem maradhatnának következmények nélkül".
A Fidesz-frakció a továbbiakban is támogatja a kormány munkáját, annak válságkezelő intézkedéseit, egyúttal felszólítja az MSZP-t, hogy hagyjon fel "a hazugságok gyártásával és a pánikkeltéssel" - zárta sorait Balla György.
Az LMP is reagált kedden az MSZP javaslatára. A párt akkor csatlakozik az MSZP rendkívüli parlamenti ülésre vonatkozó kezdeményezéséhez, ha napirendre kerülhet a két kedden benyújtott LMP-s törvénymódosító javaslat is - jelentette be Schiffer András, az LMP frakcióvezetője.
Közölte, két törvényjavaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek: az egyik a decemberben elfogadott stabilitási törvényt módosítaná annak érdekében, hogy az egykulcsos személyi jövedelemadót vegyék ki a kétharmados körből, a másikban pedig azt kezdeményezik, hogy az alaptörvény átmeneti rendelkezéseiből kerüljön ki a jegybank és a pénzügyi felügyelet jogállására, valamint - mint fogalmazott - "az elkúrtuk adóra" vonatkozó szabályozás, ami az Alkotmánybíróság, az uniós bíróság vagy más bíróság döntéséből következő, a költségvetési tartalékokból nem finanszírozható fizetési kötelezettség finanszírozására új közteher megállapítását írja elő.