2012. január. 06. 19:17 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 06. 19:46 Itthon

Pintér: lehet, hogy külföldről szivárgott ki Barroso Orbánnak írt levele

Pintér Sándor szerint nem állítható, hogy José Manuel Barroso Orbán Viktornak írt levele Magyarországról jutott volna el az origo.hu újságírójához; a belügyminiszter egy írásbeli kérdésre adott válaszában azt is közölte: a levél kiszivárogtatása jogszabálysértő, de a levéltitok megsértése csak magánindítványra büntethető.

Kocsis Máté (Fidesz) országgyűlési képviselő december 22-én tette fel a kérdést a belügyminiszternek: hogyan kerülhetett Mong Attila újságíró birtokába az Európai Bizottság elnökének Orbán Viktorhoz intézett levele? Miután az Origo beszámolt a dokumentumról - amelyben Barroso a jegybanktörvény és a gazdasági stabilitási törvény visszavonását javasolta -, az angol szöveget és a fordítását Mong Attila a blogján nyilvánosságra hozta, arra hivatkozva, hogy a kormányszóvivő azt állította: spekulál a levél tartalmáról.

Pintér Sándor a fideszes képviselőnek válaszolva azt írta: tényszerűen, a rendelkezésre álló adatok alapján nem állítható, hogy a Barroso-levél "Magyarországról került volna illetéktelen személyhez". Lényeges körülmény, hogy a levél külföldről érkezett, ami ugyancsak erősíti azt a feltételezést, hogy "sajnálatos kiszivárgása nem hazánkban történt" - tette hozzá.

A belügyminiszter válasza szerint jogszabálysértő, hogy a levél illetéktelenhez került, ám a levéltitok megsértését a törvény magánindítványra rendeli büntetni, ezért az ügyben a sértett feljelentése alapján indulhatna rendőrségi eljárás.

Az Országgyűlés honlapján pénteken a válasszal együtt Kocsis Máté kérdésének szövege is megjelent. A kormánypárti képviselő arról érdeklődött, hogyan lehetséges, hogy "a levél feladójának hozzájárulása nélkül a Miniszterelnökségről kikerülhetett egy, a miniszterelnöknek írt levél", illetve hogy vizsgálta-e az eset körülményeit a Belügyminisztérium irányítása alatt álló szervezet.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.