Itthon hvg.hu 2012. január. 03. 20:10

Magyarázkodik a közmédia a tüntetős bejelentkezés miatt

Későn ért le a Várból a mobil műszaki egység, nem volt idő megfelelő helyszínt választani – egyebek mellett ezzel indokolta a Magyar Televízió Híradóját gyártó MTI Hírcentrum azt, miért nem lehetett tüntetőket látni a hírműsorban a hétfő esti bejelentkezésben. Az élő képeken szinte csak rendőrök voltak, pedig a helyszínen, az Operánál több tízezren demonstráltak a kormány ellen.

Pár sarokkal elvétette a hétfő esti budapesti tüntetés helyszínét az MTV – írta a comment.com blog. Az MTV riportere a Dalszínház utcán túl, a Székely Mihány utca sarkától nem messze állva jelentkezett be, miközben a demonstráció a Nagymező utca és a Hajós utca között volt.

A bejelentkezés végén az Operaház Oktogon felőli oldalán felvett képeket mutatta a Híradó, majd a körbeforgó kamerát gyorsan lekeverték, így a Nagymező utcától feltorlódó tízezreket a nézők már csak egy villanásra láthatták. A bejelentkezés alatt egyébként, ha látni nem is lehetett a tüntetést, a zaja hallható volt.

A hamarabb, fél hétkor kezdődő RTL Híradóban a tüntetők közül jelentkezett be a riporter a helyszínről.

Facebook - Free TV Maci

MTI: nem volt elég idő jó helyet választani

Az MTI Nonprofit Zrt. kedd este fél nyolc után pár perccel adott ki közleményt az ügyben az Országos Sajtószolgálaton keresztül. Ebben azt írják, hogy „az m1 esti Híradója úgy számolt be az alaptörvény elleni demonstrációról, hogy a tüntetők nem látszottak a képeken. Ennek a kétségtelen szakmai hibának egyetlen oka van: az élő adásba történő bejelentkezéshez szükséges, a hírműsorok rendelkezésére álló mobil műszaki egység a budai Várból a lezárások miatt későn ért a helyszínre, ezért a munkatársaknak nem volt idejük körültekintően olyan helyszínt választani, ahonnan a tömeg is látszott és a közvetítés is zavartalanul megtörténhetett”.

Állításuk szerint „nem tudatos döntésről volt szó, amit az is bizonyít, hogy a következő, reggeli és déli televíziós hírműsorokban már szerepeltek a tüntetőket mutató vágóképek. A hírügynökségnek, valamint a közszolgálati rádió és televíziók hírműsorainak szakmai irányítását ellátó MTI Hírcentrum ettől az egy esettől eltekintve minden részletre kiterjedően számolt be az eseményről: a tüntetés napján a hírügynökség 13 anyagot és 16 fotót adott ki”.

A Magyar Rádióban az Esti Krónikában és a Késő Esti Krónikában is telefonos tudósítás volt a helyszínről, a Duna Televízió esti híradójában pedig élő bejelentkezés. Emellett az ugyancsak az MTI szakmai irányítása alatt álló hirado.hu folyamatosan, percről percre tudósított az eseményről, és két, képgalériát is tartalmazó, hosszabb anyagot készített – közölték.

Facebook - Bleyer Ádám

„Másnap a 180 perc című műsor hírei között, a Reggeli Krónikában három alkalommal is elhangzott összeállítás a demonstrációról, a Déli Krónikában hírben számoltunk be a történtekről, az Esti Krónikában pedig a kormányoldal és a legnagyobb ellenzéki párt is elmondhatta véleményét az eseményről. Az MTV és a Duna Televízió minden hírműsora foglalkozott kedden a tüntetéssel. A hírügynökség további négy képet adott ki az eseményről, napközben pedig nyolc anyagot, amelyekből a pártok véleménye mellett a külföldi sajtó reagálása is megjelent. A hirado.hu ezen a napon is összefoglaló cikkel és képgalériával jelentkezett” – olvasható Rákosy Zsófia szóvivő közleményében.

MSZP: meghamisították a történelmet

Az MSZP szerint „történelemhamisítás” történt, ami a korábbi, hasonló eseteknél is súlyosabb. Az ügyben kedden nyílt levelet írt Böröcz Istvánnak, az MTVA vezérigazgatójának Déri Balázs, az MSZP-frakció kommunikációs igazgatója és Török Zsolt, az MSZP sajtótagozatának elnöke. Kérték, hogy keressék meg és példásan büntessék meg az ügy felelőseit. „Közszolgálatban ilyen embereknek nincs helye, ezért követeljük a felelősök azonnali eltávolítását a közmédiumokból!” – írják a levélben.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.