Itthon hvg.hu 2011. december. 22. 11:26

NYT: a magyar demokráciát "lassított puccsal", apró vágásokkal szeletelik fel

A magyarországi politikai helyzetről közöl cikket a New York Times online kiadása, amely ellenzéki véleményeket megszólaltatva a demokrácia lerombolásáról ír.

A New York Times idézi az LMP-s Szabó Tímeát, aki szerint a kormány az új alaptörvénnyel "a Magyar Köztársaság temetését" készíti elő, amit rémálomhoz hasonlít. A lap megjegyzi, a demokráciát Magyarországon nem egyetlen csapással rombolják le, hanem a kritikusok szerint apró vágásokkal szeletelik fel, a parlament révén, különböző jogi megoldásokkal, amelyek mind hozzájárulnak a "lassított puccshoz".

A New York Times szerint az ország a tekintélyelvű kormányzás irányába sodródik, amelyet a politikából kiábrándultság, valamint a gazdasági nehézségekre koncentrálás is elősegít.

A lap felemlíti a Fidesz különböző sarkalatos törvényeit, majd megjegyzi, hogy az egyre élesedő, az EU-ból és Egyesül Államokból érkező kritikákra a Fidesz csak meggyorsította a törvényhozást, hogy még az alkotmány hatályba lépése előtt elfogadják a szükséges törvényeket, míg az alaptörvény, mint a lap kiemeli, meg fogja szilárdítani Orbán hatalmát.

Stiller Ákos

A New York Times idézi Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkárt, aki szerint az ellenzék és a hozzájuk kötődő elemzők csak azért tüntetik fel rossz fényben a jogi változásokat, mert egyszerűen politikailag nem értenek egyet. Kovács azt mondta, bár külföldi szemmel valóban furcsának tűnhet, mert gyorsan változtatnak sok mindenen, ez valójában összhangban van azzal, amit a kampány idején ígértek.

A New York Times a hvg.hu fotóriporterét, Stiller Ákost kérte fel arra, hogy illusztrálja képeivel a hanyatló magyar demokráciáról szóló cikket.

fzs

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.