2011. december. 12. 13:46 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. december. 12. 13:29 Itthon

Kötelező óvodáztatás: a jegyző kezében lesz a döntés?

Hétfőn ismét napirenden volt a Fidesz-KDNP frakcióülésén a köznevelési törvény tervezete. Információnk szerint az óvodáztatás, az iskolai felvételiztetés és a záróvizsgák kérdésében döntött a frakció.

Múlt hét hétfőn a közös frakcióülésen már egyeztetett a Fidesz, a KDNP és az oktatási kormányzat a Hoffmann Rózsa közoktatási államtitkár nevével fémjelzett köznevelési törvény tervezetéhez benyújtott fideszes módosító indítványokról, de akkor nem születtek konkrét döntések - noha a tervek szerint a héten már végszavaz a parlament az előterjesztésről.

Hétfőn ismét napirenden volt a téma, bár fideszes forrásból úgy értesültünk, hogy ezúttal is csak néhány módosító javaslatról egyeztetett a frakció. Információnk szerint a testület döntött arról, hogy legyen 3 éves kortól kötelező az óvodáztatás, s ne az óvodavezető, hanem a jegyző adhasson ez alól felmentést. Arról is döntött a frakció, hogy ne legyen záróvizsga, s csak abba az iskolába lehessen felvételiztetni, ahol túljelentkezés van.

Bár a frakciótagok tárgyaltak róla, de nem tudtak megegyezni arról, hogy a szakmunkásképzés 3 vagy 4 éves legyen-e, ahogy az érettségiztetés ügyében sem sikerült megállapodni. Ahogy egy forrás fogalmazott, ezek a kérdések továbbra is „lebegnek”.

A frakcióülésről távozó egyik fideszes képviselő a hvg.hu-nak azt mondta, viszonylag egyszerű volt átvenni a köznevelési törvényhez benyújtott módosítókat, hiszen annak politikai vitáját már a múlt héten befejezték. Állítólag Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kompromisszum-készséget mutatott, amikor azt mondta: 39 kérdésben nyitott és ezeket a módosítókat hajlandó befogadni.

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.