2011. december. 09. 08:32 Blikk Utolsó frissítés: 2011. december. 09. 08:31 Itthon

Blikk: bíróság elé állt a rákos betegeket áltató férfi

A vádirat szerint csalással próbált pénzt kicsalni rákos betegekből egy férfi, aki egy Dildra nevű elektromos dobozzal imitálta a gyógyítást. A Fővárosi Bíróságon nemrég kezdődött meg a büntetőper az ügyben – írja a Blikk.

A betegek azt hitték, hogy az elektromos impulzusokat kibocsátó gép megmenti őket a haláltól, de nem így történt. 2006 óta féltucat olyan ember halt meg rákban, akiknek gyógyulást ígért a Dildra Fizikai Közérzetjavító Szolgáltató Kft.

Az átvertek között volt egy gyermek is, aki leukémiában szenvedett. A családja nyolcszor járt a férfinél, egy-egy tíz perces kezelésért 10 ezer forintot fizettek, de vásároltak könyvet, kapszulát is a vádlottól. A fiú azonban elhunyt, a szülők azóta sem emésztették meg a tragédiát – olvasható a cikkben.

A bíróságon a vádlott azzal védekezett, hogy ő csak egy közérzetjavító gépet használt, és nem ígért gyógyulást, noha pácienseit ő és asszisztense is orvosokat idéző fehér köpenyben fogadta. A férfi masináját a Magyar Szabadalmi Hivatal korábban elutasította, mivel nem volt alkalmas a gyógyításra.

Egy fiatal hölgy, Szilvia nőgyógyászati problémáival fordult a férfihoz, aki egy speciális, külsőleg használható masszázsolajat ajánlott a betegnek. Mint kiderült: ez közönséges olívaolaj volt, ezt a tárgyaláson még maga az elektroműszerész is elismerte, bár hozzátette, ő csak azt tolmácsolta, amit az interneten is olvasott.

A vádlott elmondta: most Vietnámban él, ott értékelik találmányát, és egy orvosokból álló testület elismerésével hamarosan használni fogják az orvoslásban. „A bíróságra csak néhány elégedetlen betegemet idézték be, érdekes módon az a rengeteg gyógyult ember, akin segítettem, nem kellett tanúnak” – méltatlankodott a férfi.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.