Morvai Krisztina a szülők kérésére végül nem tarthatta meg csütörtökön a már korábban egyeztetett előadását a roma fiatalokat oktató pécsi Gandhi Gimnáziumban - adta hírül a PécsMa.hu internetes hírportál csütörtökön.
A lap információi szerint Morvai Krisztina már az iskola vezetőivel beszélgetett, amikor megkérték, hogy távozzon - mondta el maga az érintett jobbikos politikus egy pécsi fórumon, amelyet a cigány-magyar együttélés problémáival kapcsolatban rendeztek a meszesi Pákolitz István Közösségi Házban.
Morvai elmondta: örömmel fogadta el a pécsi Gandhi Gimnázium meghívását, ahol többek között rendhagyó történelemórát tartott volna, amelyen a roma diákok - az együttélésből fakadó feszültséggel kapcsolatos - álláspontjára lett volna leginkább kíváncsi. Erre azonban nem kerülhetett sor.
Éppen az intézmény vezetőségével beszélgetett, amikor az iskolatitkár "fontos telefonhoz" hívta a Gandhi igazgatóját, aki visszatérve közölte vele, hogy mégsem tarthatják meg az előre megbeszélt programokat. A Gandhi Gimnázium igazgatója, Gidáné Orsós Erzsébet a PécsMa.hu-nak az eset kapcsán azt mondta: néhány szülő kérte, hogy ne tartsa meg a történelemórát Morvai Krisztina, s ezt napközben az iskolatitkárnak is jelezték. Ő "mérlegelés után" úgy döntött, hogy enged a szülőknek, s ezért kérte az európai parlamenti képviselőt a távozásra, aki ezt tudomásul vette.
Mint az igazgató elmondta, a képviselőt az uniót bemutató programjuk keretében hívták meg az iskolába, de ugyanígy tettek más EP-képviselőkkel is. Így például Göncz Kinga és Járóka Lívia is jelezte már, hogy szívesen eljönnek a Gandhi Gimnáziumba.
Mint mondta, egyáltalán nem hitte volna, hogy problémát okozhat Morvai Krisztina jelenléte, szerinte ugyanis mindenki iránt nyitottnak kell lenniük, hiszen így folytathatnak igazi párbeszédet a többségi társadalommal az őket érintő rendkívül fontos ügyekről. Mint mondta, át kell gondolniuk az uniós program jövőjét, s kérdés, hogy történtek után másokat is fogadnak-e a program keretében.
Morvai Krisztina csütörtöki pécsi látogatásán egy kerekasztal-beszélgetésen is részt vett, aminek témája a magyar-cigány együttélés volt. Ezt követően lakossági fórumot tartott.