2011. november. 18. 15:26 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 18. 16:31 Itthon

Jogsértő a gyöngyössolymosi nemkívánatos személyek listája

A Heves Megyei Bíróság döntése szerint jogsértő a gyöngyössolymosi önkormányzat határozata, amellyel "persona non gratának", vagyis nemkívánatos személynek nyilvánított a településen hat embert, köztük két újságírót.

A bíróság a kormányhivatal kereseti kérelmében foglaltaknak helyt adott, az önkormányzati határozatot hatályon kívül helyezte - közölte Horváth László, a felperes Heves Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott pénteken.

A bíróság megállapította, hogy az önkormányzati döntés mind tartalmi, mind eljárási szempontból jogsértő; a Heves Megyei Bíróság ítélete jogerős, az ellen fellebbezésnek helye nincs.

Gyöngyössolymos önkormányzata februári ülésén nyilvánította "persona non gratává", vagyis nemkívánatos személlyé a Heves Megyei Hírlap két újságíróját, valamint négy helyit.

"Gyöngyössolymos Községi Önkormányzata Képviselő-testülete megtárgyalta az előterjesztést, és úgy döntött, hogy az internetes fórumokon, valamint az írott médiában megjelenő, az önkormányzatot sértő nyilatkozók, valamint a fórum honlapjának tartalmáért felelősök ellen polgári per indítását megfontolja. Az alábbi személyeket PERSONA NON GRATA, nemkívánatos személynek nyilvánítja: 1. Mák János 2. Lukács László 3. Debrei Attila 4. Huják Ferenc 5. Juhász Mariann 6. Suha Péter" - tartalmazta a határozat.

Suha Péter, a Heves Megyei Hírlap munkatársa korábban azt mondta: kolléganőjével, Juhász Mariannal együtt ők csupán beszámoltak a faluban történtekről, a szakma szabályai szerint az érintettek megkérdezésével.

Egyrészt arról írtak, hogy feljelentés után vizsgálat indult az előző önkormányzati ciklusban született szerződések miatt, másrészt arról az esetről, amikor összetűzött a polgármesteri hivatal épületében Szolcsák Gyula, a község független polgármestere és Mák János, aki szintén függetlenként aspirált a faluvezetői posztra, ám alulmaradt.

A kormányhivatal törvényességi ellenőrzési és felügyeleti főosztálya korábban megvizsgálta az önkormányzati határozatot, és azt több szempontból is jogsértőnek találta. Ebben a helyzetben törvényességi észrevételt tettek, ám a jogsértő határozatot, a jogszabályokban meghatározott időpontig, az önkormányzat nem vonta vissza – a megyei kormányhivatal ezért fordult bírósághoz.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.