2011. november. 04. 14:52 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 04. 16:47 Itthon

Költségvetési vitába keveredett a Fidesz az LMP-vel

Az LMP szerint a keresők négyötödének csökkenne a jövedelemadója a párt alternatív költségvetési javaslata alapján, a kormány büdzsétervezetében azonban 550 milliárd forinttal növelnék az adóterheket jövőre - így reagált a fideszes Selmeczi Gabriella pénteki kijelentéseire Vágó Gábor és Scheiring Gábor az LMP-ből. Selmeczi Gabriella pénteken azt mondta, hogy az LMP-s javaslatok elfogadásával pártja szerint csődbe menne az ország.

Selmeczi Gabriella pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a Fidesz nem fogadja el az adótörvényekhez benyújtott LMP-s módosító javaslatokat, a kormánypárt álláspontja szerint azok egyértelmű adóemelést jelentenének ugyanis, elfogadásukkal pedig Magyarország csődbe menne.

A Fidesz országgyűlési képviselője a Lehet Más a Politika módosító indítványait értékelve úgy fogalmazott: "úgy tűnik, az LMP versenyképes a görög kormányzópárttal". Szerinte az LMP abba a logikába akar visszatérni, amelyet az MSZP-s kormányok követtek, holott éppen "a szocialisták által működtetett adórendszer volt a fő oka annak, hogy Magyarország ilyen gazdasági helyzetbe került".

Vágó Gábor és Scheiring Gábor szerint viszont a kormány "nem ortodox" gazdaságpolitikája oda vezetett, hogy felborult a költségvetés egyenlege, és a kabinet kénytelen megszorításokat bevezetni, adókat emelni. Hangsúlyozzák, hogy a 2012. évi büdzsé tervezete szerint jövőre 550 milliárd forinttal többet szednek be, mint idén és az adónemek száma is több lesz, mint a kormányváltás előtt volt.

Kiemelik, hogy az LMP egy olyan ökológiai adóreformot javasol, amelyik nem növeli az összterhelést. Hozzáteszik, hogy a munkahelyteremtés érdekében az LMP csökkentené a munkára rakódó, és növelné a tőkét, illetve a környezethasználatot érintő terheket. Emellett négy százalékkal csökkennének a járulékok és kevesebb lenne a keresők alsó négyötödének személyi jövedelemadója.

Az LMP visszaállítaná a közcélú adományozás adókedvezményét is, mert "égető szükség van egy erős, a hatalomtól nem függő civil szektorra" - közölte a két képviselő.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.