2011. október. 28. 12:03 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 28. 12:49 Itthon

Drágább lesz a parkolás Győrben, euróval is lehetne fizetni

Több lépcsőben drágul Győrben a parkolás. Az erről szóló előterjesztést pénteken hagyta jóvá a megyei jogú város közgyűlése. Az indítványra 14 képviselő mondott igent, 7 nemet, egy pedig tartózkodott.

A döntés alapján jelentősen bővítik az eddig a legszűkebb belvárosban alkalmazott, óránként 400 forintért használható zónát. E területen kívül egyetlen további fizetőövezetet hoznak létre, amelyben 200 forint lesz a várakozás óránkénti díja. A város fizetős területén eddig négy díjövezet létezett, amelyekben 400, 200, 100, illetve 80 forintért lehetett parkolni.

A lépés indokaként említette az előterjesztés, hogy túl sok díjövezet van most. Példaként említik, hogy az Árpád úton végighaladva a parkolóhelyek óradíja hétszer változik, míg a történelmi belvároshoz szervesen hozzátartozó, szűk utcákban három díjövezet váltja egymást.

Az előterjesztés szerint a jelenlegi díjövezetek gyakori váltakozása nehezíti az eligazodást, és sokszor a gépjárművezetők figyelmetlensége miatt szabnak ki pótdíjat. A gyalogos övezethez közeli parkolókban magas díjövezeti besorolást, attól távolodva alacsonyabb besorolást kell alkalmazni – írják az előterjesztésben. Az önkormányzat célja az, hogy az utcai várakozás helyett a parkolóházakba tereljék az autósokat.

Euróérmékkel is lehetne fizetni a parkolási díjat Győrben – a város közgyűlése szintén pénteken szavazott meg erről egy rendeletmódosítást. Az új rendszer bevezetésének feltétele, hogy a jelenlegi szabályozásban szereplő "magyar pénzérme" kifejezés helyett az "automatán feltüntetett pénzérme" kitétel kerüljön a parkolási rendeletbe. Somogyi Róbert, a városüzemeltetési társaság ingatlankezelési igazgatója elmondta: a közgyűlési döntés elvi jellegű, egyelőre nem tudni, mikor vezetik be a néhány nyugat-magyarországi városban már alkalmazott rendszert.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.