Itthon MTI 2011. október. 25. 18:16

Uzsorások elleni kampány Borsodban

Uzsorások ellen kezdett kampányt Miskolcon a rendőrség - közölte Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Miskolcon rendhagyó megoldást talált az uzsora elleni fellépésre a rendőrség: az LCD-monitorokkal felszerelt tömegközlekedési eszközökön olyan rövidfilmeket vetítenek az utasoknak, amelyből megtudhatják, mi a teendőjük, ha uzsorásokkal találkoznak. A rendőrségi bűnmegelőzési ajánlások, üzenetek naponta átlagosan negyedmillió emberhez jutnak majd el - tette hozzá Gazsó Bertalan szóvivő.

A rendőrség Borsod-Abaúj-Zemplén megyében jelenleg 46 ügyben folytat büntetőeljárást uzsora-bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt, ezeknek 76 gyanúsítottja van.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2025. március. 16. 15:30

Az igazság a kollagénről: érdemes szedni, vagy csak bedőltünk a marketingnek?

Ruganyos bőr és érfalak, újjászületett ízületek, erős haj – többféle jó hatást remélnek, akik hallgatnak az idők szavára, és belefognak a kollagénpótlásba. Milyen hitelt érdemlő bizonyítékok vannak a népszerű táplálékkiegészítő jó hatásaira? Eljut-e a szájon át szedett kollagén a bőrig? Árthat-e a kollagén, és van-e valódi vegán változata?