Lendvai Ildikó szerint a váltás mindkét fél számára komoly hasznot hozhat, hiszen az egyébként is kevés médiafelületet kapó MSZP túl hangosan harcolt saját magával. Az MSZP volt elnöke praktikus és emelkedett okok miatt is kizártnak tartja a perverz jelzővel illetett "technikai koalíció" ötletét.
Lendvai Ildikó a Klubrádió Szabad Sáv című műsorában elmondta, hogy mániákus egységpárti, így amíg csak lehet, szereti lecsitítani a konfliktusokat még abban az esetben is, ha "ez egyet jelent a probléma ágy alá söprésével", azonban a mostani anarchikus helyzetben erre már nincs lehetőség.
Mint megírtuk: a pártelnök Mesterházy Attila és a korábbi miniszterelnök Gyurcsány Ferenc részvételével folytatódnak ma délelőtt azok a tárgyalások, amelyek témája a Gyurcsány-platform távozása az MSZP-ből. A felek között a háttérben már két hete folyik egyeztetés az esetleges szétválás körülményeiről.
"A váltás mindkét fél számára komoly hasznot hozhat, hiszen az egyébként is kevés médiafelületet kapó MSZP túl hangosan harcolt saját magával, így a csatazajból csak alig hallatszott ki a kormány folyamatos öngóljainak kritikája" – tette hozzá Lendvai Ildikó, aki praktikus és emelkedett okok miatt is kizártnak tartja a perverz jelzővel illetett "technikai koalíció" ötletét.
"Egyrészt az átlag MSZP-szavazó soha nem adná le a voksát egy szélsőjobboldali jelöltre, és hasonlóképpen a jobbikos választónak is nehéz lenne eladni egy szocialista politikust, másrészt pedig a Jobbikkal való bármilyen egyezkedés csak legitimálná a radikális oldalt, így ez a megoldási javaslat teljességgel kizárható" – mondta a szocialista párt országgyűlési képviselője.
Elméleti szinten már formálódik egy demokratikus elemeket tömörítő ellenzéki kerekasztal, és a szocialista párt kész annak minden tagjával szövetkezni, legyen az párt vagy szolidáris mozgalom. A politikus szerint a leendő kerekasztalnak a következő alapkövetelések érvényesítése mögé kell felsorakoznia: el a kezekkel a megszerzett nyugdíjaktól, el a kezekkel a felsőoktatástól, vissza a progresszív adórendszert, vissza a demokratikus berendezkedést biztosító intézményeket, és mellé még legalább kettőt.
A szocialista párt egykori elnöke hozzátette, hogy a demokratikus ellenzéki kerekasztal nem a megfelelő elnevezés, hiszen a szerveződés rövidítése DEKA.