A Munkástanácsok szakított a D-Day akcióval
A Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) a november 4-re meghirdetett - a Liga Szakszervezetekkel közös - demonstrációit nem a szerintük "képzavaros D-Day" nevű akciósorozat részeként szervezi, hanem azzal a Munka törvénykönyve tervezetének számára elfogadhatatlan elemei ellen tiltakozik - közölte a szakszervezet csütörtökön.
A közlemény szerint a MOSZ mindig tartózkodott attól, hogy a munkavállalók érdekében fellépő más csoportok akcióit minősítse, "de nem lehet nem észrevenni, hogy a magatehetetlen, magát baloldalinak nevező politikai ellenzék most ismét segéderejévé kívánja silányítani a munkavállalók érdekében tiltakozó, és többszörösen elárult bázisát, a szakszervezeteket".
Szeptember elején a munka világát érintő 9 pontos követeléscsomagot fogalmaztak meg közös akcióegységbe tömörült szakszervezetek (a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének, és a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének vezetésével), amelyek szeptember 29-én indították el határozatlan időre meghirdetett, D-Day-nek keresztelt sztrájk- és tüntetéssorozatukat. A mintegy 70 szakszervezetet, civil- és társadalmi szervezetet tömörítő akcióegység azóta Budapesten ülősztrájkot, és nagygyűlést tartott, és félpályás útlezárásokat is szervezett.
A MOSZ és a Liga Szakszervezetek október elején jelentették be, hogy országos, forgalomlassító félpályás útlezárásokat tartanak november 4-5-én, ha az új Munka törvénykönyvének "a munkavállalók érdekeit figyelmen kívül hagyó változatát fogadja el a kormány és terjeszti a parlament elé".