2011. szeptember. 30. 16:38 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 30. 17:30 Itthon

Újrakezdik a sikkasztással vádolt alapítványvezető elleni eljárást

Egy koraszülött gyermekek szállításával foglalkozó alapítvány vezetőjének sikkasztási ügyében hozott elsőfokú ítéletet helyezett hatályon kívül pénteken a Pécsi Ítélőtábla eljárási hiba miatt.

A 41 éves baranyai férfit a megyei bíróság bűnösnek mondta ki többek között sikkasztás, adócsalás és társadalombiztosítási csalás, valamint számvitel rendje megsértésének bűntettében. Ezért halmazati büntetésül négy év fogházbüntetésére és négy év közügyektől eltiltásra ítélte.

A másodfokon eljáró táblabíróság Krémer László vezette tanácsa pénteki határozatában viszont új eljárásra kötelezte a Baranya Megyei Bíróságot eljárási hiba miatt.

A vádlott és társai 2000-ben hoztak létre egy koraszülött gyermekek szállításával foglalkozó alapítványt. A szervezet 2001 és 2004 között 115 millió forint állami támogatásban részesült, az összeg egy részét azonban nem a vállalt szakmai feladatokra költötték. Az üzemanyagkártyákkal italt, cigarettát és más, a betegszállítással össze nem függő árucikkeket vásároltak. A vádlott emellett nagy mennyiségben vett olyan gyógyszereket, amelyek a koraszülött gyerekek szállításakor nem használhatók fel.

A férfi az alapítvány dolgozóinak bérkifizetési nyilvántartásait nem vezette pontosan, a bérek után több mint hárommillió forint társadalombiztosítási járulékot és 4,6 millió forint személyi jövedelemadót nem fizetett meg. A vádlott az alapítvány pénzéből kisrepülőgép-vezetői tanfolyamot is végzett, és repült. Ugyancsak a szervezet pénzéből fizette ki az általa korábban felvett uzsorakölcsönöket. A vádlott több mint 39 millió forintot költött el nem alapítványi célokra.

 

 

 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.