2011. szeptember. 30. 16:10 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 30. 16:59 Itthon

Magyarok is tiltakoznak a Deutsche Telekom ellen Zágrábban

Pénteken Zágrábban tanácskoztak a német Deutsche Telekom távközlési csoporthoz tartozó érdekeltségeknél, köztük a magyarországi vállalatnál lévő szakszervezetek képviselői, hogy együttesen tiltakozzanak a leépítések, és az elvonások ellen.

A megbeszéléseken a német vállalatcsoport németországi, amerikai, bosznia-hercegovinai, macedóniai, csehországi, görögországi, szlovákiai és horvátországi vállalatainál működő szakszervezetek képviselői felszólították a DT igazgatóságának elnökét Rene Obermannt, hogy a vállalat hagyjon fel a szakszervezetellenes módszereivel, és ne tegyen különbséget a Németországban, illetve a többi országban működő DT-érdekeltség között.

A DT Németországban felelős magatartást tanúsít, miközben Horvátországban nagy számban bocsát el dolgozókat, Montenegróban nem tartja tiszteletben a kollektív szerződést, Amerikában, Nagy-Britanniában és Csehországban megfélemlíti a dolgozókat, hogy megakadályozza a szakszervezeti szerveződést – fejtette ki Zágrábban Kresimir Sever ágazati szakszervezeti vezető.

A tanácskozás résztvevői különösen elfogadhatatlannak tartják, hogy a DT tömeges elbocsátásokra készül Horvátországban és más délkelet-európai országokban, ahol a jelenlegi nehéz gazdasági körülmények közepette még mindig nagy profitra tesznek szerint, miközben létszámleépítésekkel csökkentik a költségeiket.

A Magyar Telekom német anyavállalatánál a napokban erősítették meg, hogy tartják magukat az idei évre tervezett célkitűzéshez, és a szabad cash flow legalább 6,5 milliárd euró, az ebitda-eredmény 14,9 milliárd euró lesz. Tavaly a társaság honlapja szerint 17,3 milliárd eurót tett ki az ebitda-eredmény.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?