Itthon MTI 2011. szeptember. 12. 13:57

Napokon belül véget érhet a vesztegzár a Mammutban

A Mammut bevásárlóközpontban a kávézójába bezárkózott bérlő a bíróságon keresné az igazát, a központ vezérigazgatója szerint tárgyalásos úton tisztázható a nézeteltérés - hangzott el az MR1-Kossuth Rádióban.

Király Lajos tíz éve nyitotta meg kávézóját, nemrég lejárt bérleti szerződését meghosszabbították, de a bérleti díjban nem tudtak megegyezni - ismerteti az MR1-Kossuth Rádió, amely szerint a Mammut vezetősége ezek után lépéseket tett arra, hogy akadályozza az üzlet működését. A férfi szerint ez jogszerűtlen, hiszen rendelkezik bérleti szerződéssel. A csatornának azt mondta: szeptember végéig kifizették a bérleti díjat, és azt kérték, hogy addig szakértő állapítsa meg, mennyit kérhet méltányosan a helyiségért a tulajdonos.

Király Lajos és társa több mint két hete barikádozta el magát az üzletben. A bevásárlóközpont elzárta a közműveket, és kordonnal vette körül a kávéházat. A két férfi azóta nem jött ki a helyiségből, azt ették és itták, amit bedobáltak nekik a szimpatizánsok és a rokonok. Az őrség állítólag igyekszik ezt megakadályozni, és öt-hat méter magas fallal vette körbe a területet. A járókelők kifogásolják az eljárást, amelyet embertelennek tartanak, a kordon ráadásul a forgalmat is akadályozza. A külvilágtól teljesen elzárt Király Lajos a Kossuth Rádiónak úgy nyilatkozott: a Mammut a kordonos akcióval az emberi mivoltukat tiporja sárba, ezért néhány nap múlva feladják a demonstrációt, kijönnek az üzletből, de a bíróságon folytatják a harcot.

MTI / Marjai János

Vígh Gábor, a Mammut vezérigazgatója a rádió hétfő reggeli műsorában ilyen esetben szokásos eljárásnak nevezte a terület és a közművek elzárását, hiszen lejárt a szerződés, kivárták a tizenöt napos tűréshatárt, és felszólították a bérlőt a helység elhagyására. Ezt követően lépett a bérlő, kijátszotta az őrséget, társaival együtt behatolt az üzletbe, leverték a zárat, vagyis betörtek – jelentette ki a vezérigazgató. A kordonnal kapcsolatban azt mondta, hogy nem építettek fel külön kerítést, hanem saját magánterületükön kijjebb helyezték a biztonsági kordont, és szabályos építési állványzatot húztak fel, hiszen építési területnek nyilvánították azt a részt. Vígh Gábor cáfolta, hogy a biztonságiak kiéheztetnék az üzletben tartózkodó embereket, „ma éjszaka is maguk az őrök vittek be nekik ételt és italt”.

A Mammut szinte minden bérlővel azonos feltételek alapján köt megállapodást. A szerződés kimondja, hogy a bérlet meghosszabbítható az aktuális piaci áraknak megfelelően. Bár a kávéház üzemeltetője most a bérleti díjat vitatja, két héttel ezelőtt még azt kifogásolta, hogy változatlan feltételek mellett szeretné meghosszabbítani a szerződést – mondta Vigh Gábor. Arról is beszámolt, hogy a vitatott bérleti díj 38,6 százalékkal, havonta ezer euróval haladja meg a korábbit. „Senki nem gondolhatja komolyan, hogy a vita az ezer euró körül folyik” – fogalmazott a vezérigazgató, aki szerint azért sem engedhetnek, mert a többi bérlő rendesen fizeti a megnövelt bérleti díjat, és méltánytalan lenne, ha „csak azért, mert valaki erőszakos, bűncselekmény elkövetésével birtokba helyezi magát, és utána médiafelhajtást csinál, sokkal kedvezőbb feltételekkel bérelhetne tovább”.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Dulai Péter 2025. április. 28. 06:30

„2018 volt a fordulópont” – kilőtt a fiatalkorú elkövetők száma Magyarországon, brutálisabbak lettek a lányok

Jobban végzi a dolgát a rendőrség, több eset lát napvilágot? Vagy valóban egyre több a fiatalok, azon belül is a lányok által elkövetett erőszakos bűncselekmény a Covid óta? Molnár István Jenő bűnmegelőzési szakértő szerint a statisztikák csak elsőre tűnnek egyértelműnek és objektívnek, a stigmatizáló jelzőkkel pedig óvatosan bánna, hiszen a Z generáció különösen sok címkét kap. Szerinte nemcsak a szülők edukációja fontos, hanem hogy az iskolában nagyobb figyelmet fordítsanak a mentális egészség megőrzésére.