Itthon MTI 2011. augusztus. 25. 17:38

Fotók: Fémlemezből készült rendőröket vetettek be Szolnok megyében

Pléhrendőröket és pléhrendőrautókat helyeztek ki Jász-Nagykun-Szolnok megye legveszélyesebb főútjai mentén - jelentették be az egyik helyszínen, a 4-es főúton, Szajol és Törökszentmiklós között megtartott csütörtöki sajtótájékoztatón.

A kezdeményezés része egy baleset-megelőzési programnak - mondta Dávid Mónika, a megyei rendőr-főkapitányság rendészeti osztályának baleset-megelőzésért felelős főelőadója. A 4-es főút Jász-Nagykun-Szolnok megyei szakasza számít a legveszélyesebbnek a megyében: a statisztikák szerint évről évre itt történik a személyi sérüléssel járó balesetek tizede és a halálos karambolok 30-40 százaléka.

MTI / Mészáros János

Az okok között a gyorshajtás és a szabálytalan előzés vezet - mondta el a százados, aki jelezte: 2011-ben eddig a megyében 425, a 4-es főúton ebből 36 személyi sérüléssel járó baleset történt. Utóbbiak közül 6 volt halálos kimenetelű, míg 12 súlyos, 18 pedig könnyű sérüléssel járt. 

Ezért helyeztek el az út Szajol és Törökszentmiklós közötti, valamint Fegyvernek belterületi szakaszán egy-egy pléhrendőrt és pléhrendőrautót, amelyet az éjszakai láthatóságért fényvisszaverő fóliával láttak el. A fennmaradó két pléhrendőr és -rendőrautó pedig a baleseti statisztikák második helyén álló 32-es főút mellett, Jászalsószentgyörgy és Pusztamonostor belterületén kapott helyet - közölte a főelőadó, hozzátéve, hogy a helyszínek kiválasztásakor szempont volt a térfigyelő kamerák közelsége is.

MTI / Mészáros János

Dávid Mónika hangsúlyozta: a forgalom sebességének és ezzel a balesetek számának érzékelhető csökkenését várják az imitációk kihelyezésétől. Kitért arra is, hogy újabbakat egyelőre nem szerezhetnek be, de a 4-es és a 32-es főút mentén elhelyezett pléhrendőrök és -rendőrautók mindegyike mobil, azaz más útszakaszok mentén is bármikor felszerelhetőek.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.