Itthon MTI/Napi Gazdaság 2011. augusztus. 19. 07:32

Még nem kapkodnak az albérletekért az egyetemi városokban

A korábbi évekkel szemben nincs roham az albérletekért az egyetemi városokban. Ennek az lehet az oka, hogy néhány várostól eltekintve javult a kollégiumi ellátottság, másrészt nőtt a lakásbérlet-kínálat, mert a régóta eladósorban lévő lakásokat is igyekeznek bérbe adni – írta a Napi Gazdaság pénteken helyi ingatlanközvetítők véleménye alapján.

Az egy-másfél szobás panellakások havi bérleti díja Veszprémben 25-40 ezer forint, az ugyanekkora téglalakásoké 30-45 ezer. Miskolcon az Avas jobb negyedében a garzonokat már 20 ezer, az egy plusz két félszobás lakásokat pedig 25 ezer forintért ki lehet venni. Nyíregyházán 1-2 szobás panelek 20-35 ezer, kétszobás téglalakások 40-50 ezer forintért bérelhetők. Mindhárom város ingatlanosai gyenge keresletről számoltak be a Napi kérdésére.

Pécsett csökkentette a piaci keresletet a több mint 4 ezer korszerű kollégiumi hely. A kivehető lakások bérleti díja a városban nem változott tavalyhoz képest: egy-másfél szobás lakásért az egyetemek körül 40-50 ezer forintot kérnek.

A Pécsi Tudományegyetem
MTI Fotó: Kálmándy Ferenc

Szegeden augusztusra felélénkült a diákok érdeklődése, mert kevés a kollégiumi hely. A lapnak egy ingatlanszakértő elmondta: a külföldi diákok a belvárost kedvelik, elvárásuk, hogy a lakás felújított, igényesen berendezett legyen. Gyakran közösen bérelnek, akár havi 120-130 ezer forintért. A hazai diákok körében a 2-3 fős bérlemény maximuma havi 60 ezer forint. Szegeden egy 1-1,5 szobás panelt már 30-35 ezerért, belvárosi lakást pedig 80-150 ezer forint közötti díjért lehet kivenni.

Debrecenben a jó kollégiumi ellátottság mellett is élénk a kereslet, a magyar diákok itt havi 50-60 ezer forintot szánnak bérleményre, a külföldiek 100-180 ezret. A választék Debrecenben 30 ezer forintról indul, és például a kedvelt Nagyerdőn felmehet 180-200 ezer forintra is.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.