2011. augusztus. 16. 17:59 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 16. 18:16 Itthon

Önkormányzatok adóssága: a Fidesz visszavág az MSZP-nek

A Fidesz-frakció "arcátlannak" tartja, hogy a szocialisták szólítják fel a kormányt bármire is az önkormányzatokat érintő hitelekkel kapcsolatban, mivel a 2002 és 2010 közötti kormányzati döntéseikkel sok helyhatóságot kényszerítettek hitelfelvételbe.

A Fidesz-frakció sajtóosztálya az MTI-hez eljuttatott közleményében Simon Gábor szocialista országgyűlési képviselőnek azon keddi kijelentésére reagált, miszerint az MSZP felszólítja a kormányt, vegye komolyan azokat a segélykiáltásokat, amelyeket önkormányzati szövetségek vezetői fogalmaztak meg, és hozzon azonnali intézkedéseket, hogy elkerülhető legyen a tömeges önkormányzati csőd.

A Fidesz képviselőcsoportja közleményében azt írta: éppen a Magyar Önkormányzatok Szövetségének (MÖSZ) és a szervezet elnökének, Gémesi Györgynek a szakmai anyaga tárta fel nemrégiben, hogy pontosan annyi – 1200-1300 milliárd forint – az önkormányzati hitelállomány, mint amennyit a nyolc év szocialista kormányzatai kivontak ebből a szektorból.

Az önkormányzatok fentiekből adódó nehéz helyzete mindenki által ismert, kezelendő probléma, azonban a hitelállomány sokfélesége, és az önkormányzatok eltérő tulajdonságai miatt nem kezelhető általánosságban, hanem minden esetben egyedi vizsgálatot igényel – olvasható.

Simon Gábor a miskolci MSZP-frakció vezetője keddi sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy Szita Károly, Kaposvár fideszes polgármestere, a Megyei Jogú Városok Szövetségének társelnöke szerint az árfolyamrögzítés lehetne a megoldás az adósságuk miatt bajban lévő önkormányzatoknak. Gémesi György (Gödöllői Lokálpatrióta Klub) gödöllői polgármester, a MÖSZ elnöke pedig azt javasolta, hogy a svájci frank árfolyamának megugrása miatt a tőketörlesztést egy évvel halasszák el.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?