Itthon MTI 2011. augusztus. 13. 09:33

Elásott emberek: a jövő hét közepéig tarthat a hírzárlat

A Magyar Nemzet információi szerint a jövő hét közepéig tarthat a rendőrségi hírzárlat a Csepelen kihantolt négy áldozat ügyében; a Magyar Hírlap pedig úgy tudja, nem kizárt, hogy egy 2005-ös, ugyancsak csepeli felderítetlen gyilkosság is a délszláv férfi számlájára írható.

A Magyar Nemzet arról ír, hogy a hírzárlat miatt számos találgatás is megjelent a sajtóban, így például az, hogy az elfogott férfi uzsorás lett volna. A kiszabadult fiatalember beszámolója, és az a tény, hogy néhány tízezer forint miatt akarták megölni, nem arra utal, hogy a férfi nagyobb összegeket tudott volna kölcsönadni bárkinek.

A lap rendőrségi információkra hivatkozva azt közölte: a bűncselekmények összefüggésben vannak a területen élő hajléktalanok közösségével.

A Magyar Nemzet a fiatalemberre hivatkozva részletesen ismerteti, hogy a délszláv férfi hogyan csalta el a csepeli kiserdőbe, és ott mit tettek vele, mielőtt megszökött. A székely származású fiatalembernek azóta is rémálmai vannak, pszichológus segítségére szorul, és még mindig látszanak rajta a bántalmazás nyomai.

MTI Fotó: Mihádák Zoltán

A Magyar Hírlap pedig arról ír, hogy a rendőrség újra elővehet egy hat évvel korábbi, ugyancsak csepeli gyilkossági ügyet is. A délszláv férfi ugyanis 2005-ben érkezett Magyarországra, abban az évben, amikor a XXI. kerületi Rózsa utcában egy emberi lábat találtak. Később a rendőrség megtalálta ugyan a holttest többi részét is, ám a nyomozás akkor felderítetlen maradt.

Hirdetés
hvg360 Földes Márton 2025. március. 11. 09:30

Párizs elleni atomtámadás kockázatával is járhat, ha az amerikai atompajzs helyett a francia venné át Európa védelmét

Franciaország immár sokadik történelmi ajánlata ezúttal pozitív fogadtatásra talált az orosz fenyegetés és Trump-tornádó után. Az amerikai nukleáris pajzsot lehet helyettesíteni, de a számok, képességek és doktrínák szerint ennek nem lenne kellően hiteles elrettentő ereje. Márpedig a nukleáris elrettentés elsősorban “teológiai” kérdés. Elhisszük-e, hogy Franciaország akár egy Párizst érő nukleáris támadás kockáztatásával is atomfegyverrel válaszolna például arra, hogy Oroszország atombombát dob a Baltikumra? Elemzés.