2011. július. 22. 07:35 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. július. 22. 08:13 Itthon

A helyettes államtitkár rokona jól fizető állást kapott

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkárának, Olajos Péternek az unokatestvére, Olajos Zoltán egy, a tárca irányítása alá tartozó állami cégnél kapott jól fizető állást - írta a Blikk.

Olajos Zoltán a Regionális Fejlesztési Holdingnál dolgozik projektvezetőként. A férfi az állami cég sajtó- és marketingtevékenységének szervezésével, egyidejűleg a záhonyi ipari és logisztikai park bérbeadásával foglalkozik.

A holding tulajdonosi jogosítványaival rendelkező Magyar Fejlesztési Bank szóvivője, Nyíri János azt közölte, hogy nem azért vették fel Olajos Zoltánt, mert a helyettes államtitkár unokatestvére. "Nem pályáztattuk meg az állást, ez nem is kötelező. És ha tudtuk? Akkor tilos alkalmazni? Nem igazgatótanácsi tagnak hívták, hanem olyan munka elvégzésére, amelyhez ért, amiben nagy tapasztalata van" - mondta a szóvivő.

Olajos Zoltán arra kérdésre, hogy volt-e szüksége rokona segítségére, azt válaszolta, hogy az egyik ismerőse szólt a holdingnál meglévő üres állásról. Megjegyezte: éveken át dolgozott a marketingsajtó területén, s az ingatlanszakma sem áll tőle távol, így megérdemelten jutott az álláshoz.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.