2011. július. 18. 13:18 HavariaPress Utolsó frissítés: 2011. július. 18. 13:13 Itthon

Vádemelés a császárskorpiók miatt

A HavariaPress értesülései szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai a napokban lezárták azt a nyomozást, amit egy kispesti férfivel szemben indítottak, mert engedély nélkül tartott természetvédelmi oltalom alatt álló, veszélyes skorpiókat, kígyókat és pókokat, egy lakótelepi ház tároló helyiségében. Az ügy iratait vádemelési javaslattal megküldték az ügyészségnek.

Az NNI Környezeti Bűnözés Elleni Osztálya a Vidékfejlesztési Minisztérium bejelentése alapján indított büntetőeljárást, még május 29-én az ellen a férfi ellen, aki egy kispesti panelház pincéjében jelentős számú veszélyes állatot, skorpiókat, egzotikus pókokat és viperákat tartott. A nyomozás során bebizonyosodott, hogy a férfi a megfelelő engedélyek nélkül szerezte be a hat darab császárskorpiót és a két darab homoki viperát, és azokat a ezen engedélyek hiányában tartotta. Az eljárás során az NNI munkatársai a védett állatokat lefoglalták és a Fővárosi Állat- és Növénykertbe szállították. Az NNI a férfi ellen természetkárosítás miatt indított eljárást, amit a napokban lezárt, és az ügy iratait vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.