Itthon MTI 2011. július. 09. 13:56

Hende: a honvédségre nem jellemzők az előítéletek

A magyar honvédségben lényegesen kisebb mértékben van jelen az előítéletesség, mint a társadalom más területein - jelentette ki a honvédelmi miniszter szombaton, a honvédség nyílt esélyegyenlőségi napjának megnyitóján a komáromi Monostori Erődben.

A honvédségben az érdem az előrejutás alapja, így biztos pályát kínál a követelményeket teljesítőknek, nemre, származásra és bőrszínre való tekintet nélkül - mondta Hende Csaba, hozzátéve, hogy a 10 százalékos NATO-átlaggal szemben a magyar honvédségnél 20 százalékos a katonanők aránya. Az esélyegyenlőséget nem lehet szabályozással elintézni. A változásnak a lelkekben kell elkezdődni, a társadalomnak mindenkire szüksége van, és az egyénnek is rá kell jönnie, hogy ő is adhat értéket a társadalomnak. Ehhez a honvédség a maga lehetőségeivel mindent biztosít - mondta a honvédelmi miniszter.

MTI Fotó: Beliczay László

Az esélyegyenlőségi tábor megnyitóján Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat elnöke köszönetét fejezte ki a minisztériumnak a romaügy támogatásáért. Emlékeztetett az Orbán Viktorral aláírt keretmegállapodásra, amelynek fő célja, hogy százezer roma kapjon munkát, illetve ötvenezer roma szakmunkást képezzenek ki. Elmondta, hogy az ősszel valamennyi érintett minisztériummal szeretne megállapodást kötni.

A megnyitón a miniszter tárgyjutalmakat adott át a Romák a seregben alkotópályázat két díjazottjának, Juhász Zsombornak, a győri Krúdy Gyula Szakközépiskola tanulójának és Kulcsár Gábor őrmesternek, a Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző Iskola hallgatójának. A nyílt napon jelen voltak honvédség nyolcadik esélyegyenlőségi táborának résztvevői. A tatai Klapka György laktanyában 36 roma, illetve állami gondozott fiatal július 4-től 11-ig ismerkedik a honvédség életével.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.