2011. június. 21. 18:08 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 21. 18:02 Itthon

Nyugdíjas rendőr a gyanúsítottja a teklafalui vadászbalesetnek

Az áldozat szomszédságában lakó és korábban körzeti megbízottként dolgozó férfit gyanúősítják a teklafalui vadászbaleset okozásával. A férfi beismerő vallomást tett.

A rendőrség egy nyugdíjas rendőrt gyanúsított meg a napokban azzal, hogy az ő gondatlansága miatt végződött halállal egy vadászat májusban, a baranyai Teklafalu közelében.

Az MTI kedden bűnügyi forrásból úgy értesült, hogy az áldozat szomszédságában lakó és korábban körzeti megbízottként dolgozó férfit halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel gyanúsítják. A férfi beismerő vallomást tett, és szabadlábon védekezik.

Az eset május 8-án, egy sűrű erdős területen, hajtás közben történt. A nyugdíjas rendőr a növényzet mozgásából úgy gondolta, hogy vaddisznó van ott és odalőtt a sörétes puskájával. Csakhogy ezzel nem egy vadon, hanem vadásztársán ejtett halálos sebet, akinek életét a helyszínre érkező mentők nem tudták megmenteni.

A nyomozás eddigi adatai alapján a vadászaton több foglalkozási szabályt is megsértettek. A gyanúsított fél órával a tragédia előtt véletlenül lelőtte a későbbi áldozat kutyáját, a hajtás ennek ellenére folytatódott.

 

 

Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. május. 12. 19:43

Andy Garcia a HVG-nek: A Keresztapa II. csak kicsivel marad le az első mögött

Francis Ford Coppola kapta áprilisban az Amerikai Filmintézet életműdíját. A vendégek közt volt Andy Garcia is, aki A Keresztapa III.-ban vette át a Corleone család vezetését. A színészt Coppoláról, Al Pacinóról, az első forgatási napról és a Sofia Coppolát ért kritikákról is kérdeztük.