Határozatban gratulált Magyarországnak "ezeréves történelme első nemzeti alkotmányához" Pennsylvania állam szenátusa. Az előterjesztő szenátor, John P. Blake méltatásában kiemelte egy washingtoni intézet vezetőjének a preambulum megírásához nyújtott segítségét is.
John P. Blake javaslatát a testület június 14-i ülésén előterjesztve a demokrata párti szenátor egyebek mellett hangsúlyozta, hogy a kommunizmus 1989 végi bukásakor Magyarország volt az egyetlen posztszovjet állam, amely nem hozott létre azonnal új alkotmányt. "Idén április 18-án azonban a magyar Országgyűlés elfogadta az új alkotmányt, hivatalosan is véget vetve annak a több mint hatvan évnek, amely során a szovjetek által megírt alkotmány alapján kormányozták az országot" - mondta.
Felszólalásában Blake nemcsak mélyen demokratikusnak nevezte Magyarország nemzeti alkotmányának megírását - kitérve arra, hogy több mint egymillió lakos küldte vissza a kérdőívet, amelyen véleményét kérték az alapvető törvényekről -, de felhívta a figyelmet arra is, hogy rendkívül high-tech módon született meg, miután egy Apple iPaden szerkesztették meg.
"A demokrácia hatalmát nem lehet túlbecsülni" - mondta, gratulálva Orbán Viktor miniszterelnöknek és a magyar népnek, amiért sikerült együtt megalkotniuk az új nemzeti alkotmányt, s az számos olyan jogot tartalmaz, amelyet az amerikaiak is gyakorolhatnak.
Ami az ország történelmi gyökereit magába foglaló Nemzeti Hitvallást illeti, John P. Blake - még bevezetőjében - mindenekelőtt azzal indokolta határozati javaslatának beterjesztését, hogy egy közeli barátja, aki a Washingtonban működő, Nobel Béke-díjra felterjesztett Institute on Religion and Public Policy egyik vezetője, "ténylegesen együttműködött a magyar kormánnyal a preambulum megszövegezésében".