Itthon MTI 2011. június. 08. 09:45

Eldőlt végre: szeptember 1-jén kezdődik az iskola

A korábbi bizonytalankodás után végül szeptember 1-ét jelölte meg tanévkezdetként az oktatási államtitkárság. Általános iskolákban 183, a nappali oktatás munkarendje szerint működő középiskolában és szakiskolában pedig 182 napon kell a diákoknak beülniük az iskolapadba a következő tanév rendje szerint.

A 2011/12-es tanévről szóló rendelet szerint az első tanítási nap 2011. szeptember 1-je, csütörtök, az utolsó 2012. június 15-e péntek - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatásért Felelős Államtitkársága szerdán. Korábban a Hírszerző megírta, hogy az oktatási államtitkárság elfelejtette kihirdetni a tanév kezdetét. A szocialisták még a parlamentben is számon kérték ennek elmaradását.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a középiskolákban és a szakiskolákban a végzős évfolyam diákjai számára május 3-a lesz az utolsó tanítási nap, kivéve a Belügyminisztérium fenntartásában lévő szakközépiskolákat, ahol május 25., illetve a Honvédelmi Minisztérium fenntartásában működő szakközépiskolákat, amelyekben június 1-je az utolsó tanítási nap. A szakiskolákban, illetve a szakközépiskolák másfél, két és fél éves képzésében a tanulók január 13-ig járnak iskolába.

A következő tanév rendje szerint a szorgalmi idő első féléve január 13-ig tart, az iskoláknak január 20-ig kell értesíteniük a tanulókat, a szülőket az első félév eredményéről.

Az őszi szünet november 2-tól november 5-ig, a téli december 22-től január 2-ig, a tavaszi szünet április 5-től 9-ig tart.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.