Újratervezték a Margitszigetet
Részben világörökség, egészben fejtörő. A Margitsziget átalakítására most egyetemi hallgatók pályáztak, óriás kőkockacukrokból rakott vízparttal, gyaloghíddal és múzeummal.
A kreativitás szellemiségében meghirdetett versenyben több tucat építész-, tájépítész- és dizájnerhallgató, valamint doktori iskolás gondolta át a Margit híd árnyékában nyújtózkodó déli szigetvég szerepét és lehetőségeit, a közvetlen vízpart életre keltését, illetve az egész terület arculatának egységes megjelenítését. Így született meg papíron híd alatti csücsökkávézó, víz felé ívelő teraszokkal, a szigetvégre álmodott, uszadék fákat jelképező képzőművészeti alkotás és Jean Nouvel égbe nyúló obeliszkjeihez hasonlatos üveg felkiáltójel a Margit híd töréspontjához.
Lepukkant paradicsom – sűríti két szóba a sziget jelenlegi állapotát a versenytémát kijelölő építész, Borsay Attila. A balatonlellei minimalista apartman-együttesével a tópartnak minőségi eleganciát kölcsönző, a budapesti Tranzit kávézóval az ütött-kopott buszterminált kortárs jellé alakító építész szerint a sziget a belváros egyik legkomolyabb zöld attrakciója lehetne, amely pillanatnyilag leginkább elszalasztott lehetőség, a kerület, a főváros és a szakma adóssága.
A további lehetőségekről, továbbá a Margitsziget esetleges világörökségi státusának előnyeiről részleteket a HVG e heti számában olvashatnak.