Itthon hvg.hu 2011. június. 08. 13:10

15 ország Amnesty-aktivistái vonulnak a melegparádén

Idén 15 országból közel 50 fõs nemzetközi küldöttséggel vesz részt az Amenesty International a 2011. június 18-án megrendezésre kerülõ budapesti Meleg Méltóság Menetén.

A nemzetközi delegáció tagjai többek között Dániából, Németországból, Franciaországból, Hollandiából, Norvégiából, Csehországból, Lengyelországból, és Litvániából érkeznek. A küldöttség vezetõje Nicolas Beger, az Amnesty International Európai Intézetek Irodájának igazgatója, aki a Meleg Méltóság Menetének megnyitóján fog beszédet mondani.

Nagyítás-fotógalériánk a budapesti melegfelvonulásról. Kattintson a képre!
Stiller Ákos

Az Amnesty International több országból érkezõ népes küldöttsége felszólítja a magyar hatóságokat a Meleg Méltóság Menetén részvevõ felvonulók szabad véleménynyilvánításához és békés gyülekezéséhez való jogának teljes körû biztosítására. A magyar állam nemzetközi kötelezettsége, hogy minden állampolgára számára megkülönböztetés nélkül biztosítsa jogai érvényesülését, és a hátrányos megkülönböztetés elleni védelmet. Az Amnesty International felhívja a magyar hatóságok figyelmét, hogy léptessen életbe megfelelõ biztonsági intézkedéseket a részvevõk védelme érdekében a meleg film- és kulturális fesztivál más rendezvényei alatt is.

A Meleg Méltóság Menetén való részvétellel az Amnesty International nemzetközi delegációja támogatását szeretné kifejezni a magyarországi LMBT közösség felé, és felhívja a figyelmet a hátrányos megkülönböztetés minden formája elleni fellépés, a tolerancia, az esélyegyenlõség, és a mindenkit megilletõ törvény elõtti egyenlõség támogatásának fontosságára.

Az Amnesty International Magyarország irodája és aktivistái június 4-én felvonultak a Pozsony „Pride”-on is, melynek szabad megtartását Magyarország hivatalosan is pártolta.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?