Itthon MTI 2011. május. 30. 05:43

Elhunyt Mádl Ferenc: a gyászolók a Sándor-palota előtt róhatják le kegyeletüket

Akár egész éjjel leróhatták kegyeletüket azok, akik a Sándor-palota előtt szerettek volna emlékezni a vasárnap elhunyt államfőre. A Köztársasági Elnöki Hivatal épületénél Mádl Ferenc fényképe mellett mécseseket gyújthatnak a részvétnyilvánítók hétfő reggel nyolc órától is.

A Sándor-palota déli bejáratánál felállított emlékezési helyen vasárnap délután elsőként Schmitt Pál köztársasági elnök rótta le kegyeletét, gyászszalagot kötött a nemzeti lobogóra, majd beírt abba az emlékkönyvbe, amelyet a részvétnyilvánítók üzenetének közvetítésére helyeztek ki az elhunyt köztársasági elnök fényképe mellé.

A csendes megemlékezésen megjelent Kövér László házelnök, Navracsics Tibor és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettesek, Sólyom László korábbi köztársasági elnök, valamint családtagok, politikusok, barátok, ismerősök. Az emlékhelynél bárki beírhatott a részvétnyilvánítási könyvbe. Az esti megemlékezés tíz óráig tartott, és hétfő reggel nyolctól ismét leróhatják kegyeletüket a gyászolók az emlékhelyen.

Azok számára, akik éjjel szerették volna leróni tiszteletüket, Mádl Ferenc fotóját a Sándor-palota déli bejárata melletti párkányra tették, ott mécsest gyújthattak, virágokat helyezhettek el - mondták az MTI-nek az épületet őrző köztársasági őrezred vezetői. A megemlékezésen részt vevő családtagoktól az MTI megtudta: hétfőn ül össze a kegyeleti bizottság, hogy döntsön a volt államfő temetésének időpontjáról.

A 81. életévében vasárnap elhunyt Mádl Ferenc akadémikus 2000 és 2005 között volt Magyarország köztársasági elnöke.

Mádl Ferenc és Dalma asszony
Dudás Szabolcs
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.