2011. május. 30. 18:24 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 30. 18:25 Itthon

Dombóvár: visszahívta a szocialista bizottsági tagokat a Fidesz-frakció

Visszahívta a szocialista bizottsági tagokat a dombóvári Fidesz. A többségi Fidesz-frakció döntését politikai zsarolásnak nevezte Szabó Loránd független polgármester.

Visszahívta az önkormányzati bizottságokból a szocialista képviselőket a dombóvári képviselő-testület többségi Fidesz-frakciója a testület hétfői ülésén - közölték a frakció tagjai az ülést követő sajtótájékoztatón.

A döntés szerint a pénzügyi bizottságban Tóth Gyula, a szociális bizottságban Kiss Béla képviselő, az oktatási bizottságban pedig Füleki Zoltán külső tag helyét fideszes képviselők, illetve delegált foglalja el. Hegedűs Csaba képviselő a döntést azzal indokolta, hogy egyikük az utóbbi időben szinte egyáltalán nem vett részt a bizottsági munkában, a másik kettő pedig a Szabó Loránd (független) polgármester befolyása alatt áll.

Arra a kérdésre, hogy a lépés összefügg-e azzal, hogy Szabó Loránd múlt csütörtökön megvonta Kerényi Zsolt (Fidesz-KDNP) alpolgármester jogkörét, Nagy Roland frakcióvezető elmondta: korábban volt egy szóbeli egyezség, miszerint ha Kerényi Zsoltot Szabó alpolgármesternek jelöli, Kiss Béla (MSZP) bizottsági elnöki tisztséget kap. "Ez az egyezség felborult" - jegyezte meg.

Szabó Loránd az MTI-nek politikai zsarolásnak nevezte a Fidesz-frakció döntését. "Azt mondták, hogy ha az MSZP-s képviselők jól szavaznak, visszaengedik őket a bizottságba" - tette hozzá a polgármester. A Nagy Roland által említett egyezségről azt mondta: nem tud arról, hogy a két frakció között volt-e ilyen megállapodás. "Én ilyen elvtelen egyezségekbe soha nem mentem bele" - jelentette ki.

Tóth Gyula - aki visszautasította, hogy sokat hiányzott volna a bizottsági ülésekről - a távirati irodának azt mondta: nem kötöttek a Fidesz-frakcióval bizottsági tisztséget érintő egyezséget.

 

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.