Itthon MTI 2011. május. 19. 08:35

Nem veszélyeztetné egy nagyobb árvíz sem Felsőzsolcát

Az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság védelemvezető-helyettese azt mondta, a mederkotrás, a partfalak megerősítése, a gátépítés folytatódik.

Felsőzsolca a 2010-es árvíz után - Nagyítás-fotógaléria
Stiller Ákos
Az elmúlt évi árvízhez hasonló árvíz már nem veszélyeztetné a Miskolchoz közeli Felsőzsolcát, amelyet tavaly jószerivel teljesen elöntött az áradat, kétszáznál is több ház dőlt össze, vált lakhatatlanná, a kisvárost védő gát mára ugyanis csaknem elkészült - írta az Észak-Magyarország csütörtökön. Március elején kezdődött meg az érdemi munka Felsőzsolcán és környékén, amelynek célja az volt, hogy hatékony árvízvédelmi rendszer épüljön ki a város védelmére, a körtöltés lényegében elkészült - olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megjelenő napilapban.

Az újságnak Csont Csaba, az Észak-Magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság védelemvezető-helyettese azt nyilatkozta: a mederkotrás, a partfalak megerősítése, a gátépítés folytatódik, és a nyár közepére, a jelzett időpontra be is fejeződik.

Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. május. 12. 19:43

Andy Garcia a HVG-nek: A Keresztapa II. csak kicsivel marad le az első mögött

Francis Ford Coppola kapta áprilisban az Amerikai Filmintézet életműdíját. A vendégek közt volt Andy Garcia is, aki A Keresztapa III.-ban vette át a Corleone család vezetését. A színészt Coppoláról, Al Pacinóról, az első forgatási napról és a Sofia Coppolát ért kritikákról is kérdeztük.