2011. május. 18. 20:52 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 18. 20:51 Itthon

Átadták a Minőségi Újságírásért díjakat

A szabad és független sajtó olykor kellemetlenül érinti a kormányokat, de az újságírók, a bloggerek és a médiaszervezetek velük azonosan fontos szerepet töltenek be egy szabad társadalom életében - mondta Nagy-Britannia budapesti nagykövete a Minőségi Újságírásért díjjal járó oklevelek ünnepélyes átadásakor a brit nagykövetségen. A Minőségi Újságírásért Alapítvány elismerését 16 újságíró vehette át szerdán.

Greg Dorey azt mondta: az Egyesült Királyság tiszteletben tartja és ösztönzi a szabad véleménnyilvánítást, valamint a sajtószabadságot, ezért számára megtisztelő, hogy a díjat odaítélő alapítvány védnökének kérte fel. "Diplomáciai képviseleteink rendszeresen fogalmazzák meg aggodalmukat az újságírókat ért zaklatásokkal, megfélemlítésekkel kapcsolatban, sürgetik az esetek teljes körű kivizsgálását és támogatják az újságírókat a támadások szankcionálásában" - mondta a  nagykövet. Hozzátette: biztos abban, hogy együttműködése a magyar sajtó legjobbjait díjazó alapítvánnyal sikeres lesz.

Elismerésben részesült Becker András a Majdnem teljes foglalkoztatottság című cikkéért, amely a Magyar Narancsban jelent meg. Cseri Péter és Pető Péter a Zsúfolt VIP-páholy című, a Népszabadság által közölt írásukért, valamint Doros Judit az ugyanitt megjelent Tűzcsapda című cikkéért.

A díjazottak között volt Dudás Szabolcs a HVG-ben "Puskatussal leütöttek, majd felraktak a buszra..." címmel megjelent írásáért, Élő Anita, a Heti Válasz újságírója A nagy rokkant biznisz című cikkéért és Falusy Zsigmond Ürgék címmel az Élet és Irodalomban közölt írásáért.

Kempf Zita, a Magyar Narancsban Vállalkozó leszek címmel közölt cikkéért vehette át az elismerést, Muck Tibor a HVG-ben megjelent Nagy számok örvénye című cikkéért, míg Nagy Gergely Miklós a Népszavában közölt Elérhetőség híján marad a köztemetés című írásáért.

Ónody-Molnár Dóra és Ungár Tamás, a Népszabadság újságírói a Rossz nevelés? Élet helyett ítélet című cikkükért részesültek a díjban, míg Szira Péter az Igény volna rá címmel az Élet és Irodalomban publikált írásáért vehette át az elismerést. Ugyancsak oklevélben részesült Tamás Gábor EU-k haza! című a Magyar Narancsban megjelent írásáért, valamint Varga Attila a Magyar Nemzetben Dömper címmel megjelent cikkéért. Zalán Eszter, a Népszabadság újságírója Zarándoklat Srebrenicába című írásáért részesült elismerésben.

A Minőségi Újságírásért Díjat 1997 óta adja át az azt kezelő alapítvány. Az elmúlt 15 évben 117 újságíró részesült az elismerésben. A díjat a nyomtatott és az online médiában dolgozók kaphatják egy-egy írásukért, függetlenül annak műfajától, témájától és a megjelenés helyétől. A havonta odaítélt elismeréssel oklevél és nettó 200 ezer forintos pénzjutalom jár.

A díj zsűrije 2011-ben két új taggal bővült: Vizy Dorottyával, a Magyar Rádió szerkesztő műsorvezetőjével, valamint Fehér Bélával, a Magyar Nemzet tárcaírójával. Mellettük a bírálók között van, Bojtár B. Endre, a Magyar Narancs főszerkesztője, Farkas Zoltán, a HVG rovatvezetője, Martin József Péter, Mészáros Antónia, a Minőségi Újságírásért Alapítvány kuratóriumának elnöke és Weyer Balázs, az Origo főszerkesztője. A minőségi Újságírásért Alapítvány díjainak odaítélését a Vodafone Magyarország Kft. és a Richter Gedeon Nyrt. támogatta.

Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2024. december. 04. 09:30

Egy megatárca veszélyei, avagy Matolcsy György diadalai az első Nemzetgazdasági Minisztérium élén

Unortodoxia bármi áron: ez jellemezte a 2010-es évek elején felálló első gazdasági csúcsminisztériumot. Most, hogy a Pénzügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium újbóli tervezett összevonásával visszatérhet ez a struktúra a kormányba, felidézzük Matolcsy György miniszteri tevékenységének csúcspontjait a IMF-fel vívott háborútól a magánnyugdíjpénztárak beszántásáig.