A volt miniszterelnök a múlt héten jelentette be, hogy a párt vezetőinek vagyonosodást vizsgáló szocialista házi bizottság felállítását javasolja. Az fn.hu-nak adott interjújában Puch László, az MSZP pártigazgatója, volt pénztárnoka azt mondta, Gyurcsány csak üzemeltesse a maga formációját, az MSZP-t pedig hagyja dolgozni.
Gyurcsány számára egyetlen ellenfél létezik a Magyar Szocialista Párton belül, és ezt az embert Puch Lászlónak hívják - vélekedett Puch László a fn.hu-nak adott interjújában. Az MSZP volt pénztárnoka elmondta, februárban még nem tudta: Gyurcsány Ferenc új pártot jegyeztet be, mert ha ezt látja, már akkor javasolta volna, üzemeltesse azt a formációt az MSZP-t pedig hagyja békén. A szocialista politikus nem kenhető el, hogy 2004-től, de legkésőbb 2006-tól csapnivalóan politizáltak; ennek tudható be a 2010-es katasztrofális vereség is. Majd bevallotta, hogy igazuk volt azoknak, akik már 2009 őszén kérték, ismerjék el, hogy semmit sem tudtak végrehajtani a tervezett reformpolitikából, és vizsgálják meg, hogy legalább az irány helyes volt-e
Gyurcsány más típusú pártot képzel el, mint a tagság többsége, Puch szerint ez a fő baj, vagyis a volt kormányfő sosem ennek az MSZP-nek, hanem egy általa megálmodott pártnak akart az elnöke lenni. Az ő pártálmában a falakon belül megfér egymás mellett a liberális, a konzervatív és a szocialista, miközben persze mindent az elnök dönt el - mondta Puch, aki úgy véli, az MSZP-sek zöme egy demokratikus, karakteresen szocialista pártban érzi otthon magát.
A jövőre vonatkozóan Puch szerint nem szabad erre a megosztott országra még egyszer ráengedni az Orbán-Gyurcsány háborút, sem az ország, sem a szocialista párt miatt. Az új választójogi törvény kapcsán aggodalommal telve mondta, hogy ha bejön, amitől tartani lehet, akkor összesen két párt lesz képes összegyűjteni az összes választókerületben az induláshoz szükséges ajánlószelvényeket. Sőt az is előfordulhat, hogy csupán ez a két párt tud országos listát állítani.
Gyurcsány javaslatára, miszerint álljon fel egy párttestület, az úgynevezett Bölcsek Tanácsa, amely megvizsgálná az MSZP vezetőinek anyagi helyzetét Puch úgy reagált: „Az MSZP-ben Gyurcsány Ferenctől függetlenül is zajlik gondolkodás arról, hogyan mossuk le a korrupt párt „imidzst”.