Tiltakoznak a középiskolák tervezett összevonása ellen Szombathelyen; több intézményben aláírásokat gyűjtöttek, az egyik szakközépiskola alkalmazottjai pedig nyílt levelet írtak a városi közgyűlésnek és csütörtökön a tervek szerint a városháza elé vonulnak, hogy átadják petíciójukat.
Szombathelyen több középiskola összevonását tervezi a fenntartó önkormányzat, egy elkészült tervezet szerint a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolát a Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolával, a Gépipari, Informatikai Műszaki Szakközépiskolát pedig a Puskás Tivadar Fém- és Villamosipari Szakközépiskolával, valamint a Savaria Közlekedési Szakképző Iskolával vonnák közös irányítás alá, az intézmények kollégiumait pedig szintén közösen működtetnék.
Az összevonások ellen több érintett középiskolában, így a gépipaiban is aláírásokat gyűjtöttek, utóbbiban az alkalmazottak közössége és a szakszervezet egy a városi közgyűlésnek címzett nyílt levelet is megfogalmazott. Az intézmény diákjai és tanárai csütörtök délután a városháza elé vonulnak, hogy átadják petíciójukat és az iskola önállóságának megőrzése érdekében összegyűjtött aláírásokat. A nyílt levél szerint a tervezett összevonást szakmailag nem tartják indokoltnak, sem a költséghatékonyabb működés, sem pedig a gyakorlati képzőhelyek jobb kihasználása szempontjából. A nyílt levél - és a napvilágot látott tervezet szerint - a három iskola összevonásával legfeljebb 20 millió forint takarítható meg, miközben önmagában a gépipari szakközépiskola éves költségvetése 330 millió forint.
Azt sem értik a nyílt levél aláírói, hogy miért a gépipari szakközépiskola működne a Puskás szakképző alárendeltjeként, hiszen a két intézmény tanulólétszáma között mindössze 29 fő a különbség, s a már lezajlott beiratkozások szerint az idén szeptembertől a gépipariba jár majd több diák. Az iskolák eredményességét tekintve pedig a gépipari szakközépiskola a város középiskolái közül a felső harmadba sorolható, továbbtanulási mutatóik - mint írták - vetekednek a legjobb gimnáziumokéval. A nyílt levél megfogalmazói és a csütörtöki demonstrációra készülő diákok a tervezet átgondolására kérik Szombathely közgyűlését, és arra, hogy valóban szakmai szempontok alapján hozzák majd meg döntésüket, a város hosszú távú érdekeit szolgálva.