2011. május. 16. 22:04 FH Utolsó frissítés: 2011. május. 16. 21:51 Itthon

Nem hozzák nyilvánosságra a közmédiumok vezetőinek fizetését

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) nem tartozik a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről 2009-es törvény hatálya alá, emiatt nem kell nyilvánosságra hozniuk a vezetők fizetését.

Nem hozzák nyilvánosságra a szervezet főszerkesztőinek fizetését, mert a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) nem tartozik a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről 2009-es törvény hatálya alá. Nem minősül gazdasági társaságnak ugyanis az a gazdasági tevékenységet végző szervezet, amelyet nem a gazdasági társaságokról szóló 2006-oas törvény szabályai szerint hoztak létre- közölte az MTVA szóvivője.

Az eddigi hírek szerint az MTVA-nak kilenc főszerkesztője van: Görög Athéna gyermek- és ifjúsági, Kányádi Z. Sándor határon túli, Barlay Tamás vallási, Gazsó L. Ferenc közéleti, Papp Dániel hír- és hírháttér, Poich Lóránd szórakoztató, Riskó Géza sport, Rockenbauer Zoltán kulturális és Stein Róbert pedig kisebbségi és etnikai főszerkesztő. Rockenbauer Zoltán június elsejétől tölti be ezt a pozíciót.

A Független Hírügynökség arra volt kíváncsi, mennyi az egyes főszerkesztők bére, mennyi ideig szól a megbízási szerződésük, milyen más juttatást kapnak az alapbérük mellett, milyen összegű végkielégítés illeti meg őket esetleges távozásukkor, illetve a bérük megállapításánál figyelembe vették-e a közszférában korábban előírt takarékoskodást.

Az MTVA honlapján olvasható tájékoztatás szerint a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap önálló jogi személy, elkülönített vagyonkezelő- és pénzalap, melynek törvényben rögzített feladata egyebek mellett a közszolgálati médiaszolgáltatás, a Közszolgálati Közalapítvány, a közszolgálati médiaszolgáltatók szervezeti átalakításának támogatása, a közszolgálati célú műsorszámok gyártása és támogatása.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.