Itthon MTI 2011. május. 14. 10:34

Egyre kilátástalanabb a fővárosi hajléktalanok helyzete

A budapesti hajléktalanellátók érdekképviseleti szervezete kezdeményezte a Fővárosi Hajléktalanügyi Konzultatív Tanács összehívását hétfőre "a hajléktalan emberek egyre kilátástalanabb helyzetének megnyugtató rendezése érdekében".

Otthon nélkül - Nagyítás-fotógaléria
Stiller Ákos
A Hajléktalan Embereket Segítők Budapesti Társasága közleményében azt írta, bár a konzultatív tanácsot az elnöknek negyedévente rendes ülésre össze kellene hívnia, illetve a tagok kérésére ettől eltérő időpontban rendkívüli tanácskozást kellene meghirdetnie, ez Budapest új vezetésének tavaly októberi megválasztása óta nem történet meg, holott ezt az ellátói oldal többször is kérte.

"Eközben a hajléktalanellátást olyan ütemmel alakítják át számunkra részben ismeretlen szempontok szerint, melyek minden európai demokráciában indokolttá tennék az abban érintettek véleményének kikérését, a velük való konzultációt" - hangsúlyozza a szakmai szervezet, hozzátéve, hogy hat hónapon belül negyedszerre már nem kérik a főváros egészségpolitikai és szociális bizottságának elnökét a tanács összehívására, hanem ezt maguk teszik meg hétfő délutánra.

A napirendre vonatkozó javaslatuk szerint tárgyalnának egyebek mellett a főváros által javasolt új hajléktalanellátási koncepcióról, amely - mint írják - "hivatkozásul szolgált közel 1 100 férőhely támogatásának megvonásához"; az Összefogás a Budapesti Lakástalanokért és Hajléktalan Emberekért Közalapítvány további sorsáról; a téli krízisellátás jövőjéről; a január 1-jétől hatályos, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló törvénymódosításról; valamint az Aluljáró helyett emberibb körülmények elnevezésű program tapasztalatairól.

Budapesten jelenleg mintegy 8 ezer hajléktalan él, 5 ezren férőhelyeken, 3 ezren közterületeken.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?